HRT komandas likvidācijas dēļ tās pilotam Narainam Kartikejanam vieta Formulā 1 vairs neatradīsies un viņš plāno karjeru turpināt IndyCar čempionātā.

Lai gan 36 gadus vecais indietis vēl varētu kļūt par kādas F1 komandas testpilotu, viņš pats uzskata, ka labākā alternatīva tomēr ir ASV bāzētais IndyCar formulu čempionāts, šonedēļ raksta britu izdevums “Autosport”. Viņš ir runājis jau ar vairākām IndyCar komandām (starp tām esot “Ganassi”, “Andretti”, “Rahal”, “Herta” un “Coyne”), taču vienošanās vēl nav panākta.

“F1LV

Līgums par startēšanu atkarīgs no sponsoriem, ko pilots varēs piedāvāt. Viens no tiem ir viņa ilggadējais atbalstītājs “Tata”, turklāt viņa tautība padara Kartikejanu interesantu arī potenciālajiem komandas sponsoriem, kā arī čempionātam kopumā.

“Līdz šim esmu koncentrējies uz F1, taču ir pienācis īstais laiks izvērtēt alternatīvas,” viņš saka. “Vēlos turpināt braukt ar formulām un, ja ne Formula 1, tad IndyCar ir labākais variants.”

Viņš turpina: “Ir varianti, taču nekas vēl nav izlemts. Man nepieciešama komanda, ar ko varu sasniegt rezultātus uz kādiem ceru. F1 man nekad nav bijusi iespēja startēt ar konkurētspējīgu mašīnu. Vajag iespēju sevi pierādīt.”

Šobrīd Kartikejans strādā pie tā, lai pēc iespējas ātrāk varētu aizvadīt testus, kas ievērojami paātrinātu notikumu gaitu.

Lai gan Formulā 1 Kartikejans punktos finišējis tikai vienreiz (2005. gada ASV GP startēja sešas mašīnas), tādos čempionātos kā Lielbritānijas F3, A1GP, “Superleague Formula” un “World Series” ir gūtas uzvaras. Jau iepriekš viņš ir startējis ASV, kad 2010. gadā piedalījās NASCAR “Truck Series” čempionātā. Viņa labākie rezultāti toreiz bija divas 13. vietas.

Naraina Katikejana karjera Formulā 1

Gads Komanda Starti Labākais rezultāts Kopvērtējumā Punkti
2005 Jordan Grand Prix 19 4. vieta (USA) 18. vieta 5
2011 Hispania Racing F1 Team 8 17. vieta (MON, CAN, IND) 26. vieta 0
2012 HRT F1 Team 19 15. vieta (MON) 24. vieta 0

1 KOMENTĀRS