Foto: Aldis Putniņš

Vācijas GP posma norise 2013.gada sezonā ir apdraudēta, jo Bernijs Eklstons ir pārtraucis sarunas ar Nirburgringas trases pārstāvjiem.

Šogad Vācijas GP bija jānotiek Nirburgringas trasē, tomēr nopietnās finansiālās problēmas neļāva iepriekš vienoties par posma norisi. Pēdējais piedāvājums no trases īpašnieku un posma organizatoru puses nav bijis pieņemams FOM un Bernijam Eklstonam.

“Pēc piedāvājuma izskatīšanas, jāatzīst, ka tas diemžēl nav finansiāli pieņemams un līdz ar to mēs pārtraucam sarunas,” Eklstonu citē vācu “Spiegel”.

Šobrīd vēl pastāv iespēja, ka Vācijas GP otro gadu pēc kārtas varētu rīkot Hokenheimas trase, tomēr arī šis variants atkarīgs no abu pušu spējas vienoties par finansiālām detaļām. Līdz ar to ļoti iespējams, ka 2013.gada sezonā būs tikai 18 sacīkstes, jo arī pārceltā Ņūdžersijas posma vietā šobrīd nav atrasta alternatīva, lai gan tika izskatīti varianti Austrijā, Turcijā, Francijā un nesen parādījās informācija arī par Portugāles Algarves trases variantu.

Ja nenotiks arī Vācijas GP posms, tad vasara Formula 1 kalendārā būs visai mierīgs laiks – starp 30.jūnija Lielbritānijas GP un 25.augusta Beļģijas GP šobrīd kalendārā ir tikai viens posms – Ungārijas GP 28.jūlijā.

1 KOMENTĀRS

 1. Neesmu ne ekonomists, ne Bernija afēru eksperts, tāpēc šī situācija, kad bagātā valstī ar 80 miljoniem iedzīvotāju, spēcīgiem autoražotājiem, pašreizējo pasaules čempionu utt., vērojamas finansiāla rakstura problēmas, ir pilnīgi nesaprotama.

  • naftu pumpeejosie tuxnesu iemiitnieki aciimredzot paslaik ir naudiigaaki nekaa airopiesi – elementaara ‘ekonomika’.

   veel taalaak uz austrumiem, ir valdiisanas, kuras politisku motiivu deelj gatavas maxaat vairaak, nekaa to grib un/vai var atljauties airopaa – elementaara politika.

   • Tikai elementāra matemātika saka, ka ja nenotiek posms, tad ienākumi ir 0$, savukārt, ja posms notiek, tad tomēr ienākumi būs lielāki.
    Vienīgi tad arī pārējie var sākt gribēt maxāt mazāk. Un tas jau ir elementārs rekets…

   • F1 kopeejo finansu uzskaitei laikam gan ar aritmeetiku nepietiks, tur vajadzees paarvaaldiit daudzdimensiju integraal-/diferencial-/matricu reekinus, kurs formaats nu labaak iet pie sirds 😉