Jau pēc vienas dienas Kurzemē startēs Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrais un Latvijas rallija čempionāta (LRČ) pirmais un otrais posms rallijs “Liepāja-Ventspils”. Jūsu uzmanībai piedāvājam iepazīties ar sacensību ātrumposmiem un dalībnieku sarakstu.

Sacensības sāksies piektdienas rītā, kad plkst. 9:30 tiks dots starts kvalifikācijas ātrumposmam. Tieši rallijā “Liepāja-Ventspils” pirmo reizi ERČ praksē notiks kvalifikācija, kuras laikā tiks noskaidrota sacīkšu starta kārtība. Plkst. 14:45 Liepājas promenādē sāksies rallija atklāšanas pasākums, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 17:10 startēs pirmais ātrumposms. Piektdien tiks veikti trīs “dopi”, bet sestdien un svētdien, kad rallijs risināsies visas dienas garumā, notiks vēl pa sešiem ātrumposmiem.

“F1LV

Ātrumposmu saraksts

Posms Nosaukums Garums Starts Apraksts
1. februāris, piektdiena
SS 1 Rallyofchampions.com 6,38 km 17:10
SS 2 Volkswagen 1 16,89 km 17:45
SS 3 LDz Cargo 1 18,79 km 18:45
2. februāris, sestdiena
SS 4 LDz Cargo 2 18,79 km 10:20
SS 5 Volkswagen 2 16,89 km 10:55
SS 6 Neste Oil 1 21,32 km 11:55
SS 7 Ventbunkers 1 10,46 km 15:20
SS 8 Neste Oil 2 21,32 km 15:55
SSS 9 Ventspils Kalns 1 2,50 km 17:20
3. februāris, svētdiena
SS 10 Ventbunkers 2 10,46 km 08:30
SS 11 Swecon 1 21,43 km 09:00
SS 12 Kuldīga 1 26,52 km 10:10
SS 13 Swecon 2 21,43 km 12:05
SS 14 Kuldīga 2 26,52 km 13:15
SSS 15 Ventspils Kalns 2 2,50 km 15:00

 

Pirmais starta numurs rallijā “Liepāja-Ventspils” piešķirts somu pilotam Jāri Ketomā, kurš uz starta izies ar spēcīgo “Ford Fiesta RRC” sacīkšu mašīnu. 33 vecais autosportists uzskatāms par favorītu ERČ otrajā posmā, turklāt šīs apkaimes ceļi viņam nav sveši – 2011. gadā Ketomā piedalījās trīs Latvijas čempionāta posmos (“Talsi”, “Kurzeme” un “Latvija”). Tāpat Ketomā regulāri startējis ar WRC tehniku. Viņa stūrmanis rallijā “Liepāja-Ventspils” būs Kajs Lindstrēms – tas pats, kurš savulaik startēja ar četrkārtējo WRC čempionu Tomiju Makinenu un vēl nesenā pagātnē ar F1 pilotu Kimi Raikonenu, kad soms iemēģināja savus spēkus rallijā.

 

Ar otro numuru uz starta stāsies jaunais īru talants Kreigs Brīns, kurš brauks ar “Peugeot 207 S2000” spēkratu. Brīns ir pašreizējais S-WRC pasaules čempions, pērn uzvarējis četros pasaules čempionāta posmos šajā klasē. Savukārt 2011. gadā viņš kļuva par “WRC Academy” uzvarētāju, toreiz par mata tiesu apsteidzot igauņu pilotu Egonu Kauru.

Pirmo trijnieku dalībnieku sarakstā noslēdz leģendārais franču autosportists Fransuā Delekūrs, kura rīcībā arī būs “Peugeot 207 S2000”. Šobrīd veterānam ir jau 50 gadi, taču viņš turpina dalību sacensībās un cer uz uzvarām. Laika posmā no 1984, līdz 2002. gadam šis sportists aizvadīja 96 posmus pasaules rallija čempionātā, pārstāvot tādas komandas kā “Ford”, “Peugeot” un “Mitsubishi”, izcīnot četras uzvaras un 1993. gadā pat kļūstot par WRC vicečempionu. Pēc desmit gadu pauzes pērn viņš atgriezās WRC un startēja Montekarlo rallijā, ar jaunākās paaudzes “Ford Fiesta RS WRC” mašīnu finišējot augstajā sestajā vietā. Delekūrs šogad jau piedalījās ERČ pirmajā posmā Austrijā, kur ieguva septīto vietu.

Ar S2000 grupas mašīnām startēt gatavojas kopumā septiņas ekipāžas, arī tādi piloti kā Jans Černijs, Antonins Tlustaks, pašmāju braucējs Raimonds Kisiels un Janošs Puškadi.

Dalībnieku saraksts ERČ ieskaitē

# Pilots Komanda Valsts Mašīna Grupa
1 Jari Ketomaa Jari Ketomaa FIN Ford Fiesta RRC S2000
2 Craig Breen Sainteloc Peugeot Rally Academy IRL Peugeot 207 S2000
3 Francois Delecour Francois Delecour FRA Peugeot 207 S2000
4 Jan Černý Czech National Team CZE Skoda Fabia S2000
5 Antonin Tlustak GPD Mit Metal Racing Team CZE Skoda Fabia S2000
6 Alexey Lukyanuk ASRT RUS Mitsubishi Lancer EVO X N4
7 Siim Plangi ASRT EST Mitsubishi Lancer EVO X R4
8 Jaroslav Orsák GPD Mit Metal Racing Team CZE Mitsubishi Lancer EVO IX N4
9 Vytautas Švedas JUTA Racing LTU Mitsubishi Lancer EVO X N4
10 Raimonds Kisiels Raimonds Kisiels LVA Mini JCW RRC S2000
11 János Puskádi Eurosol Racing Team Hungary HUN Skoda Fabia S2000
12 Vasily Gryazin Sports Racing Technologies LVA Mitsubishi Lancer EVO IX R4
14 Raul Jeets OT Racing EST Mitsubishi Lancer EVO X N4
15 Marco Tempestini Marco Tempestini ROU Subaru Impreza R4
16 Aivis Egle R – evolution LVA Mitsubishi Lancer EVO X N4
17 Frigyes Turán Turán Motorsport HUN Subaru Impreza R4
18 Rokas Kvaraciejus ASRT LTU Mitsubishi Lancer EVO X N4
19 Gergo Szabo Gergo Szabo HUN Mitsubishi Lancer EVO X R4
20 Vojtech Stajf Subaru Czech Duck Racing CZE Subaru Impreza WRX STI N4
21 Vitaliy Pushkar The Boar – Proracing UKR Mitsubishi Lancer EVO X R4
22 Simone Tempestini Simone Tempestini ROU Subaru Impreza R4
23 Inessa Tushkanova Inessa Tushkanova UKR Mitsubishi Lancer EVO IX N4
24 Hannes Danzinger Hannes Danzinger AUT Renault Clio R3
25 Ralfs Sirmacis OKartes Autosporta Akadēmija LVA Ford Fiesta R2
26 Elwis Chentre Pier Scalvini ITA Skoda Fabia R2
27 Rok Turk AMK Recaro Slovenija SVN Citroen C2 MAX R2
28 Emīls Blūms OKartes Autosporta Akadēmija LVA Ford Fiesta R2
29 Stephane Lefebvre Sainteloc Peugeot Rally Academy FRA Peugeot 208 R2
30 Guntis Lielkājis Ciedra Racing LVA Ford Fiesta R2
31 Risto Immonen Risto Immonen FIN Citroen C2R2 MAX R2
32 Slawek Ogryzek Ogryzek Slawek POL Citroen C2R2 MAX R2
33 Kristaps Feldmanis OKartes Autosporta Akadēmija LVA Ford Fiesta R2
34 Lukács Kornél Tatai Aréna SE HUN Citroen C2R2 MAX R2
35 Aljoša Novak Aljoša Novak SVN Skoda Fabia R2
36 Ondřej Bisaha SAS Zlín CZE Honda Civic VTi
37 Edvinas Rudaitis Auto Kaslita LTU Ford Fiesta R2
38 Jiří Sojka AMK Rallye Český Krumlov CZE Suzuki Ignis Sport N2
39 Zbyněk Baller SAS Zlín CZE Honda Civic VTi
40 Tomasz Kasperczyk Tomasz Kasperczyk POL Skoda Fabia R2
41 Dmitri Yakimakho Dmitri Yakimakho BLR Citroen C2 R2

 

Dalībnieku saraksts LRČ ieskaitē

# Pilots Komanda Valsts Mašīna Grupa
6 Alexey Lukyanuk ASRT RUS Mitsubishi Lancer EVO X N4
7 Siim Plangi ASRT EST Mitsubishi Lancer EVO X R4
9 Vytautas Švedas JUTA Racing LTU Mitsubishi Lancer EVO IX N4
10 Raimonds Kisiels n/a LVA Mini JCW RRC A Plus
12 Vasily Gryazin Sports Racing Technologies LVA Mitsubishi Lancer EVO IX R4
16 Aivis Egle R – evolution LVA Mitsubishi Lancer EVO X N4
18 Rokas Kvaraciejus ASRT LTU Mitsubishi Lancer EVO X R4
25 Ralfs Sirmacis OKartes Autosporta Akadēmija LVA Ford Fiesta R2
28 Emīls Blūms OKartes Autosporta Akadēmija LVA Ford Fiesta R2
30 Guntis Lielkājis Ciedra Racing LVA Ford Fiesta R2
33 Kristaps Feldmanis OKartes Autosporta Akadēmija LVA Ford Fiesta R2
51 Jānis Vorobjovs Vorobjovs Racing LVA Mitsubishi Lancer EVO X N4
52 Rainer Aus Carglass Rallyteam EST Mitsubishi Lancer EVO IX N4
53 Jānis Feldmanis Anrijs Jesse LVA Mitsubishi Lancer EVO X R4
54 Timmu Kõrge Harju Kek Rally Team EST Mitsubishi Lancer EVO IX N4
55 Mārtiņš Svilis LATGRAN LVA Mitsubishi Lancer EVO VIII A Plus
56 Ramunas Capkauskas Bauer Racing LTU Mitsubishi Lancer EVO IX A Plus
57 Jānis Berķis NJ Racing LVA Mitsubishi Lancer EVO VIII A Plus
58 Stanislav Travnikov Neiksans Rally Sport LVA Mitsubishi Lancer EVO VIII A Plus
59 Rolands Mēnesis Rolands Mēnesis LVA Mitsubishi Lancer EVO N4
60 Alexander Mikhaylov Proracing Rally Team RUS Mitsubishi Lancer EVO X R4
61 Gatis Vecvagars Vorobjovs Racing LVA Mitsubishi Lancer EVO IX N4
62 Miks Ernstsons Rallyworkshop.com LVA Mitsubishi Lancer EVO VI A Plus
63 Mindaugas Daunoravičius BB klub LTU Mitsubishi Lancer EVO A Plus
64 Edijs Bergmanis Rallyworkshop.com LVA Mitsubishi Lancer EVO A Plus
65 Taras Kravchenko Dynamic Sport UKR Mitsubishi Lancer EVO IX N4
66 Mārtiņš Skakauskis Andris Skakauskis LVA Mitsubishi Lancer EVO IX N4
67 Allan Ilves EST Mitsubishi Lancer EVO VIII A Plus
68 Aleksandrs Grīva Rallyworkshop.com LVA Mitsubishi Lancer EVO VII A Plus
69 Aleksey Mersiyanov Aleksey Mersiyanov RUS Mitsubishi Lancer EVO IX N4
70 Rolands Jaunzems Dynamic Sport LVA Mitsubishi Lancer EVO VIII A Plus
71 Vadim Kuznetsov ASRT RUS Subaru Impreza A Plus
72 Arvis Arums LVA Subaru Impreza A Plus
73 Jurijs Osokins Vorobjovs Racing RUS Mitsubishi Lancer A Plus
74 Aivars Bērziņš octas.lv LVA Mitsubishi Lancer A Plus
75 Andrey Smirnov ASport RUS Mitsubishi Lancer EVO X N4
76 Nauris Bruņinieks ANB Autosports LVA Ford Fiesta R2
77 Mārcis Ķenavs Jānis Vīksna LVA Honda Civic Type-R R2
78 Edgars Balodis ASRT LVA Renault Clio 2WD
79 Evgeny Fisher RUS Mitsubishi Lancer EVO X N4
80 Alexander Mironenko Neiksans Rally Sport RUS Mitsubishi Lancer EVO IX N4
81 Gints Bremze Norde Racing Service LVA Mitsubishi Lancer EVO A Plus
82 Mait Maarend Harju Kek Rally Team EST Mitsubishi Lancer EVO N4
83 Yury Arshanskiy MR-sport RUS Mitsubishi Lancer EVO VIII A Plus
84 Oskars Laivenieks Rector Racing LVA Renault Clio 2WD
85 Uldis Lepiksons Liedu Motorsport LVA Ford Puma 2WD
86 Evgeny Rogov RUS Citroen C2 R2
87 Valters Kļaviņš Rallyworkshop.com LVA Honda Civic Type-R R2
88 Ēriks Ozoliņš Ogres TSK LVA Volkswagen Golf 3 L10
89 Rūdolfs Grahoļskis LVA Lada 21013 2WD

 

2013. gada Eiropas čempionāta kalendārs

Posms Rallijs Segums Sākums
1. Austria Internationale Jänner Rallye Asfalts, sniegs 3. janvāris
2. Latvia Rally Liepāja-Ventspils Grants, sniegs 1. februāris
3. Spain Rally Islas Canarias El Corte Inglés Asfalts 21. marts
4. Portugal SATA Rallye Açores Grants 25. aprīlis
5. France Tour de Corse Asfalts 16. maijs
6. Croatia Croatia Rally Asfalts 6. jūnijs
7. Belgium GEKO Ypres Rally Asfalts 27. jūnijs
8. San Marino Rally San Marino Grants 11. jūlijs
9. Romania Sibiu Rally Romania Grants 25. jūlijs
10. Czech Republic Barum Czech Rally Zlín Asfalts 30. augusts
11. Poland Rally Poland Grants 27. septembris
12. Italy Rallye Sanremo Asfalts 10. oktobris
13. Switzerland International Rallye du Valais Asfalts 7. novembris

 

Kopvērtējums pēc 1. posma

Vieta Pilots Austria Latvia Spain Portugal France Croatia Belgium San Marino Romania Czech Republic Poland Italy Switzerland Punkti
1. Czech Republic Jan Kopecký 1  –  –  – 38
2. France Bryan Bouffier 2  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 31
3. Austria Raimund Baumschlager 3  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 23
4. Czech Republic Václav Pech 4  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 20
5. Austria Beppo Harrach 5  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 16
6. Poland Kajetan Kajetanowicz 6  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 12
7. France François Delecour 7  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 9
8. Czech Republic Jaroslav Orsák 8  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 4
9. Czech Republic Jaromír Tarabus 9  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 2
10. Czech Republic Pavel Valoušek 10  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 2