Paralēli Eiropas čempionātam šodien rallija “Liepāja-Ventspils” ietvaros norisinājās arī Latvijas čempionāta atklāšanas posma pirmā diena, pēc kuras sacensību vadībā atrodas krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks no Latvijas komandas ASRT.

Visīsākajā pirmajā piektdienas vakara ātrumposmā Lukjaņuks (“Mitsubishi Lancer Evo X”) bija tikai septītais, bet tad uzrādīja ātrāko rezultātu SS2 un ierindojās trešajā vietā SS3, lai gan noslēdzošajā ātrumposmā sportists izbrauca pa grāvi un zaudēja laiku. Pēc LRČ pirmā posma pirmās dienas viņš atrodas Latvijas čempionāta ieskaites vadībā un ir līderis arī N4 klasē. Lukjaņuks startē arī ERČ ieskaitē, kur ieņem ceturto vietu, zaudējot tikai spēcīgajiem S2000 klases pilotiem Kreigam Brīnam, Jāri Ketomā un Fransuā Delekūram.

“F1LV

Ļoti tuvu Lukjaņukam seko divi braucēji no Latvijas. Jānis Vorobjovs (“Mitsubishi Lancer Evo X”) pirmajos ātrumposmos bija otrais un trešais, bet tad uzvarēja SS3, kas sacensību pirmo dienu viņam ļauj noslēgt otrajā vietā, tikai 2.5 sekundes aiz Lukjaņuka. Mārtiņš Svilis (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) savukārt bija ātrākais SS1, bet tad uzrādīja ceturto un otro labāko laiku nākošajos “dopos”, kā rezultātā jēkabpilietis ir līderis A+ klasē un trešais absolūtajā ieskaitē, no Lukjaņuka atpaliekot vien 3.6 sekundes.

R4 klasē vadībā pašlaik atrodas Jānis Feldmanis (Mitsubishi Lancer Evo X), bet R2 vērtējumā pirmo vietu ieņem Mārcus Ķenavs (“Honda Civic Type-R”).

Pirms noslēdzošajiem kilometriem septīto vietu absolūtajā ieskaitē un otro A+ klasē ieņēma Staņislova Travņikova ekipāža, kurā stūrmaņa pienākumus šajā rallijā pilda Māris Neikšāns, taču SS3 mašīna izlidoja no trases, kā rezultātā zaudētas vairāk kā 12 minūtes. Tāpat gandrīz piecas minūtes jau zaudējusi Jāņa Berķa ekipāža, kurai SS2 pārstāja darboties bremzes.

LRČ pirmā posma rezultāti pēc 1. dienas

1. Aleksejs Lukjaņuks (“Mitsubishi Lancer Evo X”, N4) 22:48.1
2. Jānis Vorobjovs (“Mitsubishi Lancer Evo X”, N4) +2.5
3. Mārtiņš Svilis (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”, A+) +3.6
4. Timmu Korge (“Mitsubishi Lancer Evo IX”, N4) +12.5
5. Jānis Feldmanis (“Mitsubishi Lancer Evo X”, R4) +16.2
6. Sīms Plangi (“Mitsubishi Lancer Evo X”, R4) +26.7
7. Raimonds Kisiels (“Mini John Cooper Works RRC”, A+) +28.3
8. Aivis Egle (“Mitsubishi Lancer Evo X”, N4) +35.1
9. Arvis Arums (“Subaru Impreza”, A+) +53.5
10. Rauls Jētss (“Mitsubishi Lancer Evo X”, N4) +54.2

Rallija pirmās dienas mirkļi