Foto: Viktors Lazda (rallyemotions.lv)Latvijas rallija čempionātā (LRČ) pēc aizvadītajiem trim posmiem kopvērtējuma situācija ir saspringta, turklāt atsevišķi favorīti piedzīvo dramatisku sezonas sākumu, negūstot gaidītos rezultātus.

Latvijas čempionāta N4 klasē līdere pēc trim posmiem (divi posmi rallija „Liepāja-Ventspils” ietvaros, trešais – nedēļas nogales rallijs „Sarma 2013”) ir Aivja Egles/Anda Daugas ekipāža. Vienība šobrīd balstās uz pieredzi un stabilitāti – bez uzvarām posmos, bet ar divām otrajām un vienu trešo vietu. Trīs punktu attālumā ir krievu Alekseja Lukjaņuka/Alekseja Arnautova vienība. Nav šaubu, ka demonstrētais ātrums ekipāžu padara par galveno favorīti šajā sezonā. Tomēr divas uzvaras aizēno viena izstāšanās, kas neļauj šobrīd atrasties kopvērtējuma vadībā. Trešā vieta kopvērtējumā igauņiem Raulam Jētsam/Andrusam Tomam. Ekipāža šķiet ātra, taču posmos tiek pieļautas arī kļūdas.

“F1LV

Dramatisks šķiet Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna sezonas sākums – pēc trim posmiem vienība ir tikai desmitajā vietā kopvērtējumā un vēl bez divām nefinišētām sacīkstēm vienība var lepoties tikai ar punktiem par septīto vietu otrajā posmā. Tomēr atlikuši vēl pieci posmi – ja ne par čempiontitulu, tad par medaļām vēl ir iespēja cīnīties. Vasaras sezona būs aizraujoša!

A Plus automašīnu grupā šķietami ātrākā ekipāža ir Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, kuri guva uzvaras abos pirmajos posmos. Arī Gulbenes rallijā vienība dominēja, taču dziļās kupenas ievilka arī Mārtiņa un Ivo automašīnu, kā rezultātā nefinišēts posms un zaudēta līderpozīcija. Tiesa, tikai par vienu punktu priekšā Svilim ir lietuvieši Mindaugs un Artūrs Daunoraviči, kuri pirmajos posmos netika trijniekā, bet „Sarmā” guva uzvaru.

R4 automašīnu grupā līderi ir lietuvieši Roks Kvaraciejus/Mindaugs Čepulis, kuriem Latvijas čempionāta ieskaitē punktu maksimums Gulbenes posmā. Stabili rezultāti Aleksandra Mihailova/Normunda Kokina vienībai ļauj atrasties otrajā vietā. Savukārt favorītiem Jānim Feldmanim/Anrijam Jessem gadījās piedzīvot avāriju, kā rezultātā viņi kopvērtējumā trešajā vietā.

Visai ātri iezīmējušies līderi R2 vienas ass piedziņas mašīnu grupā. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs guvuši divas uzvaras un vienu otro vietu, bet čempionāta debitants Emīls Blūms ar stūrmani Ilmāru Vecgaili sasnieguši vienu uzvaru un divas otrās pozīcijas – abas ekipāžas pārliecinoši ātrāvušās no sekotājiem. Trešo un ceturto vietu dala Naura Bruņinieka/Edgara Grīna un Kristapa Feldmaņa/Raivja Poiša ekipāžas.

2WD grupā līdervienība ir vienīgā šā gada čempionātā, kura guvusi uzvaras visos trīs posmos – Edgars Balodis/Kaspars Zuģickis izmantojuši visas iespējas, lai sasniegtu pārliecinošu kopvērtējuma pirmo vietu. Stabili, bet nedaudz lēnāk startē Oskara Laivenieka/Agņa Segliņa duets – viņi kopvērtējumā otrie. Par trešo vietu būs sīvas cīņas, turklāt sākotnējie posmi demonstrē, ka daudz izšķirs ekipāžu prasme sasniegt finišu atlikušajos posmos.

Rallija Junioru kausā līderi ir Sirmacis, Blūms un Feldmanis. Komandu ieskaitē veidojas labs duelis starp OKartes Autosporta Akadēmijas jaunekļiem un ASRT vienību.

Latvijas rallija čempionāta kopvērtējums pēc 3. posma

N4 klase R2 klase
Vieta Pilots Punkti Vieta Pilots Punkti
1. Aivis Egle 37 1. Ralfs Sirmacis 47
2. Aleksejs Lukjaņuks 34 2. Emīls Blūms 42
3. Rauls Jētss 30 3. Nauris Bruņinieks 20
4. Aleksejs Mersjanovs 18 4. Kaspars Feldmanis 20
5. Tarass Kravčenko 16 5. Edvīns Rudaitis 18
6. Aleksandrs Miroņenko 15 6. Mārcis Ķenavs 12
7. Timmu Korge 12 7. Guntis Lielkājis 11
8. Sīms Plangi 11 8. Valters Kļaviņš 10
9. Rolands Mēnesis 11
10. Jānis Vorobjovs 4

 

A+ klase R4 klase
Vieta Pilots Punkti Vieta Pilots Punkti
1. Mindaugs Daunoravičs 33 1. Roks Kvaraciejs 35
2. Mārtiņš Svilis 32 2. Aleksandrs Mihailovs 31
3. Raimonds Kisiels 28 3. Jānis Feldmanis 29
4. Aleksandrs Grīva 21 4. Vasīlijs Grjazins 20
5. Jurijs Aršanskis 12 5. Sīms Plangi 17
6. Vadims Kuzņecovs 12 6.
7. Dmitrijs Koroļevs 10
8. Arvis Arums 10
9. Staņislavs Travņikovs 6
10. Jānis Berķis 6
11. Jurijs Osokins 6
12. Miks Ernstsons 5
13. Edijs Bergmanis 4

Detalizēts LRČ kopvērtējums >>

Informāciju sagatavoja LAF Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns