Foto: XPB

Kā jau tika prognozēts, Roberts Kubica uzsāks cīņu par Eiropas rallija čempiona titulu ar Kanāriju ralliju, kas risināsies martā.

“F1LV

Žurnāls “Autosports” ziņo, ka līgums jau ir noslēgts ar “Citroen” kompāniju par “Citroen DS3” modeļa RRC (Regional Rally Car) klases mašīnas izmantošanu, tomēr kompānijas WRC komandas boss Īvs Matons pagaidām noliedza, ka līgums jau ir parakstīts.

“Viss izskatās kārtībā, tomēr vēl esam sarunu līmenī,” raksta “Autosport”. “Es ceru, ka nākamajā nedēļā mēs zināsim vairāk, taču plāns ir tāds, ka Roberts startēs Kanāriju salu rallijā.”

Matons arī apstiprināja, ka Kubicas līgums par startiem ERC čempionātā šogad būs vienīgais – polis līdz ar to atteiksies no iespējas piedalīties WTCC vai DTM čempionātos.

Jau tika ziņots, ka Kubica startēs “Citroen DS3 RRC” mašīnu, kuri ir pielāgota hidrauliskā pārnesumu pārslēgšana uz stūres izmantojot īpašas lāpstiņu formas pārslēgus, kādu lietos Formulā 1. FIA jau ir veikusi šīs iekārtas tehnisko un elektronisko vadības sistēmu inspekciju.

Lai gan pagaidām Roberts Kubicas ERC kalendārs nav pilnībā skaidrs, otrs ERC posms, kur pilnīgi noteikti startēs bijušais F1 pilots ir Polijas rallijs. Uz šo risinājumu ļoti cer arī “Eurosport” kompānija, kurai pieder ekskluzīvās tiesības uz ERC translēšanu TV – Polija ir šobrīd ir viens no lielākajiem TV kompānijas tirgiem.