Foto: Force India

Francūzis Žils Bjanki ieņems otrā pilota vietu “Marussia” sastāvā pēc tam, kad komandai nācās pārtraukt līgumsaistības ar Luišu Raciju.

“F1LV

Jau rīt Bjanki sēdīsies “Marussia” formulā un piedalīsies testos Barselonā. Lai gan līgums pagaidām vēl neesot noslēgts, ir skaidrs, ka tieši Bjanki piedalīsies Austrālijas GP posmā un pārstāvēs “Marussia” komandu.

Kamēr Luišam Racijam radās problēmas ar sponsoru naudu iemaksām, Žila Bjanki atbalstītāji nepiedāvāja tika lielu atbalstu, kā sākotnēji solīja brazīlietis. “Marussia” nospraustais mērķis finasiālam atbalstam esot bijis ap 5 miljoniem sterliņu mārciņu.

Luišs Racija nespēja piedalīties jau pirmajos testos Barselonā, jo viņa atbalstītāji bija nokavējuši otrā maksājuma termiņu. Pilotam un viņa menedžmentam tika dots papildus laiks līdz piektdienai, tomēr risinājums netika atrasts un komandai nācās ķerties pie ārkārtas risinājuma.

Jāpiebilst, ka Žils Bjanki ir “Ferrari” komandas jauno pilotu programmas dalībnieks un itāļu kompānija ļoti vēlējās, lai fancūzis šogad nepaliek bez sacīkšu pieredzes. Risinājums ar pāreju uz “Marussia” varētu pavērt mazai komandai iespēju lētāk tikt pie “Ferrari” dzinējiem 2014.gadā, kad vienība paliks bez motoru piegādātāja, jo esošais piegādātājs “Cosworth” nedomā sagatavot jaunās versijas dzinējus.

1 KOMENTĀRS