Foto: Ferrari

“Ferrari” komanda jau pirmajos jaunās sezonas posmos plāno savam modelim F138 vairākus ļoti nopietnus uzlabojumus.

Lai ieliktu solīdu pamatu cīņai par čempiona titulu šajā sezonā “Ferrari” komanda plāno jau pirmajā posmā Melburnā nākt klajā ar lielu uzlabojumu paketi un nākamā uzlabojumu sērija sekošot uz trešo posmu – Ķīnas GP.

Komandas tehniskais direktors Pats Fraijs atzina, ka testos komanda nepaguva veikt visus plānotos darbus un tāpēc pirmo nopietno uzlabojumu paketi nāksies izmēģināt tikai pirmajā posmā Austrālijā.

“Nebūs nemaz tik viegli testēt jaunās detaļas trasē, kas tik izmantota ļoti reti – vienreiz gadā,” skaidroja Fraijs. “Būs jaunas detaļas arī uz Malaizijas posmu, bet uz trešo posmu Ķīnā būs vēl viena ļoti nopietna uzlabojumu pakete – var teikt, ka mūsu attīstības plāns uzņēmis straujus apgriezienus.”

Pats Frajs, kurš “Ferrari” komandai pirms diviem gadiem pievienojās no “McLaren”, neslēpa, ka vadošās vienības ir cieši kopā un nav izteikta līdera – tādos apstākļos visu izšķirs attīstības tempi sezonas gaitā.

“Jau pērn mūsu attīstības temps bija ļoti labs un šogad mēs plānojam turpināt tādā pašā garā, tikai šoreiz ceram, ka sāksim sezonu vienā līmenī ar visiem pārējiem nevis divas sekundes aizmugurē,” skaidroja tehniskais speciālists. “Piloti ir apmierināti ar formulu un mums nav nopietnu problēmu.”

Nevar aizmirst, ka pērn lielākā “Ferrari” problēma bija aerodinamiskā tuneļa datu korelācijas problēmas – mašīna trasē neuzvedās tā, kā to prognozēja vēja tuneļa dati. Kamēr “Ferrari” aero tunelī tiek veikti uzlabojumi, itāļu komanda jaunā modeļa attīstībā ir izmantojuši bijušās “Toyota” F1 komandas tuneli Ķelnē.

1 KOMENTĀRS

  1. ““Jau pērn mūsu attīstības temps bija ļoti labs un šogad mēs plānojam turpināt tādā pašā garā,…”

    nu tad jau labi ka turpinaas taadaa pashaa garaa. 😀 atkal sezonas beigaas kautko nochakarees. un labi vien ir. dazham labam pietiek ar diviem tituliem. pa vienam uz katru uzaci.

      • Viņi nesaprot (vai saprot, bet neizrāda), ka Šumahera panākumus atkārtot tāpat nevarēs, jo tas ir komandu sporta veids un uzvara ir atkarīga no vesela lēruma apstākļu.
        Iespējams, ka Alonso ir pat labāks pilots par Šumaheru, bet ne viņiem vairs ir tik labs konstruktors, ne stratēģis, ne arī konkurenti ir tik vāji, kā Šumahera laikā. Un labi vien ir… diez vai es gribētu redzēt Astoņkārtīgas Uzacis. Tad jau labāk kādus Piecus Pirkstus… 😉