Foto: Lotus Cars

Tieši pirms 45 gadiem F2 sacīkstē Hokenheimā bojā gāja viens no talantīgākajiem Formula 1 pilotiem – Džims Klārks.

Divkārtējais pasaules čempions (1963., 1965.gadā) visu Formula 1 karjeru startēja “Lotus” komandā un kļuva par leģendārā vienības dibinātājā Kolina Čepmena favorītu. Čepmena pieķeršanās Klarkam lielā mērā izpaudās arī pēc pilota nāves, kad komandas boss vairākus mēnešus nespēja atgūties no depresijas un faktiski komandu tobrīd vadīja tās otrais pilots un labs Klarka draugs Grehems Hils.

Liktenīgā avārija notika 1968.gada 7.aprīlī, kad Formula 2 sacīkstē Hokeneheimā, kurā piedalījās ļoti daudzi F1 piloti, Klarka “Lotus” formula avarēja piektajā aplī. Ar ātrumu ap 240 km/h “Lotus” slapjajā trasē ielidoja kokos. Skotu pilotam bija smagas galvaskausa un mugurkaula traumas – viņš mira notikuma vietā. Avārijas cēlonis tā arī netika noskaidrots – viens no ticamākajiem iemesliem ir gaisu izlaidusī “Firestone” riepa. Interesanti, ka tieši “Firestone” līgumsaistību dēļ Klarkam nācās toreiz atlikt dalību 1000km salonauto sacīkstē Brendshečā, lai piedalītos F2 posmā Hokenheimā.

Savas 72 Grand Prix karjeras laikā Džims Klarks izcīnīja 33 pole positions un 25 uzvaras. Turklāt Klarks bija slavens ar savu talantu un spējām pilotēt jebkāda veida un tipa sacīkšu mašīnas, ieskaitot salonauto, IndyCar, NASCAR, Lemānas prototipus un pat rallija mašīnas.

1 KOMENTĀRS