Foto: fiawtcc.comSvētdien Marakešas pilsētas ielās Marokā tika aizvadīts WTCC čempionāta otrais posms, kurā pirmās uzvaras karjerā guva Mihels Nikjērs un Pepe Oriola.

Nikjērs, kurš šogad brauc ar “Nika Racing” komandas “Chevrolet” sacīkšu auto, pirmajā braucienā startēja no ceturtās vietas, taču drīz pakāpās līdz otrajai. Piektajā aplī dānis jau apdzina no “pole position” startējušo “Honda” pilotu Gabrieli Tarkvīnī un kopš tā laika nebija pārspējams. Tarkvīnī ieguva otro vietu, bet trešais finišēja Džeimss Nešs ar “Chevrolet”.

“F1LV

Otrajā braucienā no starta līdz finišam vadībā atradās 18 gadus vecais spāņu pilots Pepe Oriola ar “Tuenti Racing Team” komandas SEAT automobili. Viņš līdz ar to ne tikai guva pirmo uzvaru karjerā, tāpat kā Nikjērs, bet arī kļuva par visu laiku jaunāko WTCC uzvarētāju, kā arī pārtrauca “Chevrolet” septiņu uzvaru sēriju, lai gan šīs markas rūpnīcas komanda šogad vairs nestartē pasaules čempionātā. Otro vietu izcīnīja čempionāta līderis Ivans Mulērs, bet trešo vietu ieguva Toms Čiltons, kuri startē ar RML komandas “Chevrolet” spēkratiem.

Abos braucienos pa reizei trasē devās drošības mašīna – pirmajā reizē dēļ Tjagu Monteiru avārijas, bet otrajā gadījumā Tarkvīnī un Aleksa Makdauvela sadursmes dēļ.

WTCC kopvērtējums pēc 2. posma Marokā

Vieta Pilots Punkti Vieta Rūpnīca Punkti
1. Yvan Muller 88 1. Honda 145
2. Michel Nykj¿r 51 2. Lada 70
3. Gabriele Tarquini 51
4. Tom Chilton 48
5. James Nash 43
6. Pepe Oriola 39
7. Marc Basseng 28
8. Alex MacDowall 26
9. Robert Huff 19
10. Tiago Monteiro 14
11. Tom Coronel 12
12. Franz Engstler 4
13. Norbert Michelisz 4
14. Darryl O’Young 2
15. Stefano D’Aste 2
16. Fredy Barth 1
17. Charles Ng 1
18. James Thompson 1

 

Tarkvīnī un Makdauvela sadursme otrajā braucienā

1 KOMENTĀRS

  1. Pie kam jāņem vērā ka pagājušā posmā Moncā viņi nestartēja. Lai cik tas ironiski nebūtu, LADA pavisam oficiāli var izcīnīt čempiontitulu vai vismaz vicečempionu, jo divas rūpnīcu komandas tik piedalās.