Foto: Red Bull/GettySebastians Fetels atzinis, ka atšķirīgo riepu stratēģiju Ķīnas GP kvalifikācijā izvēlējies, jo “Red Bull” komandai pietrūka ātruma, lai cīnītos par pirmo starta vietu.

No pirmā desmitnieka braucējiem tikai “McLaren” pilots Džensons Batons un Fetels izšķirošajā kvalifikācijas daļā trasē devās ar cietākā sastāva riepām. Tiesa, Fetels pat neveica savu lidojošo apli, jo nobloķēja riteņus, izbrauca no trases un svētdien tā rezultātā startēs tikai devītais.

“F1LV

“Redzējām, ka citi ir ļoti ātri, sevišķi “Mercedes” un “Ferrari”, tādēļ izlēmām iet citu ceļu,” skaidro Fetels, kurš rīt, tāpat kā Batons, līdz ar to startēs ar izturīgākām riepām. “Mīkstās riepas ilgi neturās, tādēļ ar šīm sacīkstē pabraukt būs vieglāk. Tad jau redzēsim, vai šī bija gudra izvēle.”

Fetela mērķis trešajā kvalifikācijas daļā bija veikt vienu lēnu apli, lai apsteigtu vismaz Batonu, jo cīnīties ar tiem, kas izmantoja mīkstākā sastāva riepas vienalga nebija iespējams.

“Salūza bremžu pedālis vai kaut kas cits, tāpēc vienalga nespēju pabeigt šo apli,” stāsta Fetels. “Pārbaudīju riepas un secināju, ka tās nav bojātas. Uz tām nebija liels svars, kad nobloķēju riteņus.”

Otrs “Red Bull” pilots Marks Vēbers degvielas padeves problēmu dēļ cīņu beidza jau otrajā kvalifikācijas kartā, paliekot 14. vietā. Tomēr, iespējams, viņam nāksies startēt no beigām, jo var gadīties, ka viņa bākā nepalika obligātais 1 litrs degvielas, kas nepieciešama FIA paraugiem.

1 KOMENTĀRS