Foto: FormulaTwo

Savu dalību Rally Talsi apstiprinājis viens no ātrākajiem latviešu formulas braucējiem Haralds Šlēgelmilhs, kurš Mogo.lv Rally Team sastāvā sacensībās piedalīsies ar S2000 klases automašīnu un jau savās debijas reizē plāno cīnīties par augstākajiem rezultātiem, informē Rally Talsi preses dienests.

Haralds Šlēgelmilhs autosporta sabiedrībā plašāk pazīstams kā autošosejas pārstāvis, kurš savu karjeru uzsācis pie kartinga stūrēs, un soli pa solim attīstot savas braukšanas prakses turpinājis ar panākumiem startēt dažādās formulas sacensībās, kur lielākie panākumi gūti Formula 3 čempionātos Eiropā un GP2 Asia Series čempionātā. Pieredze gūta arī formulu sacīkstes Ziemeļamerikā, kā arī Porsche Carrera Cup salonauto sacīkstēs. 2012. gada nogalē Haralds Šlēgelmilhs aizvadīja arī vairākus treniņus ar Formula 2 (F2) bolīdu, kam sekoja starts sezonas noslēdzošajā posmā Moncā, Itālijā. Tomēr līdz pilnai sezonai F2 čempionātā autosportists nenokļuva, jo čempionāta rīkošana 2013. gadā tika atcelta.

Tieši pēdējie notikumi autosportistam ļāvuši spert arī pa kādam negaidītam solim. Tā apvienojot spēkus ar Mogo.lv Rally Team, Haraldam Šlēgelmilham radusies izdevība izmēģināt spēkus līdz šim nezināmā autosporta disciplīnā – rallijā. Starts Rally Talsi būs pirmās rallija sacensības Haralda Šlēgelmilha karjerā, kurās viņš startēs tandēmā ar stūrmani Artūru Pumpuru. Lai gan sagatavošanās laiks ir īss, profesionālā komandas darbība ļāvusi sakopot visus veiksmīgam rallijam nepieciešamos resursus. Tāpāt autosportisti jau vairākas nedēļas veic intensīvu treniņprocesu, lai pēc iespējas ātrāk pielāgotos jaunajiem apstākļiem un spētu izrādīt pienācīgu konkurenci pieredzējušajiem sportistiem.

„Ja man pirms gada teiktu, ka es startēšu rallijā, domātu ka šis cilvēks ir traks,” par savu pievēršanos rallijam ar smaidu stāsta Haralds Šlēgelmilhs. „Personīgi, šis man ir liels izaicinājums, jo, ja neskaita stūri un pedāļus, tad rallija automašīna ir būtiski savādāka par jebkuru manis iepriekš vadīto sporta auto. Tomēr, ņēmu vērā arī pasaules pieredzi, kur ar labiem rezultātiem rallijā startēja Formula 1 piloti Kimi Raikkonens un Roberts Kubica. Gribētu pateikties Mogo.lv par atbalstu, bez kura nebūtu iespējams braukt ar tik augstas klases auto un strādāt ar tik profesionālu komandu. Patiess prieks, ka Mogo.lv noticēja maniem spēkiem un te nu es esmu. Tāpat paldies arī Andim Neikšānam, kurš piekrita kļūt par manu treneri un padomdevēju, un māca ne tikai pareizi braukt, bet arī dalās rallija viltībās.”

„Treniņos ieguldīts liels darbs, jo faktiski viss bija jāsāk no nulles. Haralds savā līdzšinējā karjerā pārsvarā ir braucis pa slēgtu trasi, kuru iespējams iemācīties no galvas. Tāpēc sākumā bija liela neuzticība stūrmanim un Haralds faktiski brauca tā, it kā salonā atrastos viens. Tas būtiski ietekmēja arī rezultātu, jo rallijā visus līkumus, nianses nav iespējams atcerēties un tamdēļ nākas zaudēt laiku. Šis ir pirmais nozīmīgais uzdevums ar kuru jau šobrīd esam veiksmīgi tikuši galā. Lai gan līdz rallija vēl daudz kas ir jāpaspēj, nešaubos, ka pirmajam startam Haralds būs gatavs,” treniņprocesu komentē vairākkārtējais Latvijas rallija čempions Andis Neikšāns.

Bez Haralda Šlēgelmilha, dalību rallijā šobrīd apstiprinājušas vēl 17 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Somijas un Ukrainas. Starp spēcīgākajiem pretendentiem minama lietuvieši ekipāža Benedikts Vanags/ Greta Germanavičiūte, kas rallijā startēs ar Subaru Impreza WRC automašīnu. Tāpat pieminēšanas vērta ir vēl viena lietuviešu ekipāža Roks Kvaračejs/ Mindaugs Čepuļs, kuri startēs ar R4 grupas Mitsubishi Lancer Evo X automašīnu, kā arī latvieši Aleksandrs Grīva/ Jānis Veilands (Mitsubishi Lancer Evo VII, A+) un Mārtiņš Svilis/ Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo VIII, A+). Starptautiska konkurence būs R2 klasē, kurā startēs krievu ekipāža ekipāža Aleksejs Jofins/ Jevgēņijs Jeļisējevs ar Honda Civic automašīnu un somi Niko-Pekka Nieminens/ Mikaels Korhonens ar Ford Fiesta R2. Savukārt šobrīd vienīgā ukariņu ekipāža Taras Kravčenko/ Jurijs Kuzminovs Rally Talsi plāno startēt ar N4 grupas Mitsubishi Lancer Evo IX automašīnu. Braucēju pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz 10. maijam, savukārt apstiprināts rallija starta saraksts būs zināms 14. maijā.

Atgādinām, ka Rally Talsi norisināsies 18. un 19. maijā un būs ceturtais Latvijas Rallija čempionāta (LRČ) posms un pirmais, kas tiks aizvadīts vasarīgos laika apstākļos. LRČ kalendārs arī paredz, ka pēc Rally Talsi norises nākamie divi posmi tiks aizvadīti kaimiņvalstīs, lai Latvijā atkal atgrieztos vasaras/rudens sezonā, lai aizvadītu divus izšķirošos čempionāta posmus.

1 KOMENTĀRS