Foto: Red Bull/Getty

“Red Bull” konsultants Helmuts Marko par sīvāko enerģētisko dzērienu kompānijas komandas sāncensi ir nosaucis “Lotus” nevis “Ferrari” vienību, ar kuru pērn cīņa notika līdz pēdējam posmam.

“Šobrīd mēs no “Lotus” bīstamies daudz vairāk kā no “Ferrari”,” paziņoja Dr. Helmuts Marko, kurš uzskata, ka arī sezonas griezumā un cīņā par titulu “Lotus” ir īstais “Red Bull” pretinieks.

Šobrīd čempionāta vadībā atrodas Sebastians Fetels, kuram pēc četriem posmiem ir par 10 punktiem vairāk kā Kimi Raikonenam. Eksperti norāda, ka “Ferrari” patieso spēku ir nomaskējuši negadījumi un tehniskas ķibeles, kas piemeklēja Fernando Alonso Malaizijā un Bahreinā. Tomēr Marko tam nepiekrīt.

“Mēs jau sen zinājām, ka viņi (“Lotus” un Raikonens) būs mūsu sīvākie konkurenti,” austrietis paziņoja intervijā “Kleine Zeitung”. “Šobrīd izskatās, ka “Lotus” visas sezonas garumā spēs konkurēt ar līderiem, lai gan aiz muguras ir tikai četras sacīkstes un mēs zinām, ka situācija F1 mēdz mainīties. Patiesība ir tāda, ka mēs nezinām, kas tieši padara “Lotus” komandu tik ātru sacīkstēs. Tas mums ir noslēpums.”

Dr. Helmuts Marko atteicās komentēt iespēju, ka “Lotus” komanda ir veiksmīgāk par konkurentiem pielāgojusi ‘aktīvo balstiekārtu’, kas tiek kontrolēta ar hidraulikas palīdzību.

Tostarp “Red Bull” komanda savus konkurentus no “Lotus” pieskata arī citu iemeslu dēļ – Kimi Raikonens tiek minēts kā viens no kandidātiem uz Marka Vēbera vietu 2014.gada sezonā, ja austrālietis nepagarinās līgumu ar austriešu komandu. Marko tikai apstiprināja, ka pilotu jautājums tiks izlemts vasarā – vēl pirms augusta brīvdienām.

1 KOMENTĀRS

  1. Es gan teiktu, ka Lotus lielais ‘noslēpums’ pašlaik ir STABILITĀTE. Viņu mašīnas ir uzticamas, sacīkšu stratēģija praktiski bez kļūdām un pirmais pilots konstanti nesatricināms. Un vēsture rāda, ka līdzīga kombinācija ne vienreiz vien ir ļāvusi izcīnīt titulu. Protams, ja visātrāko mašīnu īpašnieki nedaudz paklūp…