Foto: radicalsportscars.comLatviešu autosportists Konstantīns Calko šodien Francijā izcīnīja uzvaras abos braucienos “Radical Masters Euroseries” čempionāta otrajā posmā.

Kvalifikācijas braucieni sestdien norisinājās lietus un miglas apstākļos, kā rezultātā Calko ieguva otro starta vietu pirmajam braucienam un septīto starta pozīciju otrajam. Šodien norisinājās abi finālbraucieni.

“F1LV

Pirmajā 50 minūšu sacīkstē Calko veica 21 apli un tuvāko sekotāju Viktoru Korea no Brazīlijas apsteidza par 23.7 sekundēm, kamēr trešo vietu ieņēma DĀR un Lielbritānijas pilotu Krisa Haimana un Aleksa Mortimera ekipāža, kas uzvarētājam pazaudēja 32.3 sekundes.

Savukārt otrajā braucienā, kas arī ilga 50 minūtes, Calko veica 19 apļus, arī šoreiz uzvarot pārliecinoši. Šajā reizē otrie finišēja Tonijs Velss un Džeimss Litldžons no Lielbritānijas, kuri Calko zaudēja 10.2 sekundes. Trešo vietu atkal izcīnīja Haimans un Mortimers, kurus Calko apsteidza par 12.8 sekundēm.

Atgādinām, ka pirmajā posmā Portugālē pirms kāda laika Calko braucienos izcīnīja otro un sesto vietu. Savukārt balva par uzvaru spēcīgajā “Masters” klasē šogad ir apmaksāts starts 2014. gada Deitonas 24 stundu braucienā. Calko pēc šīm uzvarām ir pierādījis, ka būs pretendents uz titulu un vērtīgo balvu.

Tagad Konstantīns Calko ar 61 punktu līderis arī kopvērtējumā, bet 8 punktus viņam zaudē līdzšinējais čempionāta līderis Korea.