Jēkabpilietis Reinis Nitišs šodien izcīnīja augsto ceturto vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā Portugālē, sasniedzot Latvijas visu laiku labāko rezultātu šajā sporta veidā.

Sestdien, kad norisinājās divi no četriem kvalifikācijas braucieniem, Nitišs uzvarēja pirmajā no tiem, otrajā ieņēma trešo vietu un arī visu dienu noslēdza trešajā pozīcijā. Svētdienas pirmajā pusē notika atlikušās divas kvalifikācijas sacīkstes, kurās Nitišs jau abas reizes bija ātrākais, kā rezultātā četru braucienu summā viņam uzvara un iespēja cīnīties pusfinālā.

“F1LV

Pusfinālu cīņā Nitišs savā braucienā ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties tikai Eiropas čempionāta pirmā posma uzvarētājam Ulrikam Linemanam no Dānijas. Tas latvietim jau otro posmu pēc kārtas ļāva iekļūt finālā, kur cīņu turpina seši ātrākie braucēji.

Finālsacensībās bija jāveic seši apļi un Nitišs finišu šķērsoja kā ceturtais, uzvarētājam Kevinam Eriksonam no Zviedrijas pazaudējot 2.8 sekundes. Priekšā Nitišam finišēja arī Eriks Farens un jau pieminētais Linemans, taču arī izcīnītā ceturtā vieta ir liels panākums, jo līdz šim Latvijas sportisti Eiropas čempionātā nevienā klasē nebija izcīnījuši augstāku vietu par sesto.

Eiropas rallijkrosa čempionāts ar Nitiša līdzdalību turpināsies 25. un 26. maijā Ungārijas trasē “Nyirad Motorsport Center”.

Posma rezultāti

Vieta Pilots Valsts Mašīna Apļi Laiks
1. Kevin Eriksson SWE Renault Clio 6 4:23.501
2. Eric Faren SWE Citroen C2 6 +0.627
3. Ulrik Linnemann DEN Peugeot 207 6 +0.990
4. Reinis Nitišs LAT Renault Clio 6 +2.877
5. Ildar Rakhmatullin RUS Renault Twingo 6 +4.290
6. Sergej Zagumennov RUS Skoda Fabia RS 6 +5.073