Foto: dzintaraaplis.lv

Sestdien, 4. maijā pēc plkst.11:00 Biķernieku trasē tiks atklāta jaunā autošosejas sezona ar sacensību „Dzintara Apļa 2013” vēsturisko auto kausa izcīņas 1. posmu un autošosejas čempionāta 1. posmu Nacionālajā klasē, informē Latvijas Automobiļu Federācijas preses dienests.

“F1LV

Uz starta stāsies ievērojams skaits Volgas, VAZ un vēsturiskās Formulas, kā arī Nacionālās klases spēkrati. Vienlaikus, pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma, šogad atkal norisināsies Latvijas čempionāts Volgu klasē.

„Dzintara Aplis” ir vēsturisko sacensību „Dzintara Volga” turpinājums, kas šogad noritēs 8 posmos. Sacensību norises valstis būs  gan Latvijā, gan arī Polijā, Lietuvā un Igaunijā. Vienlaikus ar „Dzintara Apļa” kausa izcīņas 1. posmu, Biķernieku trasē notiks arī Latvijas čempionāts auto šosejā Nacionālajā klasē, kurā plāno startēt 15 braucēji. Viņu vidū arī viens no ātrākajiem Latvijas šosejas braucējiem Uldis Timaks, Nacionālās klases čempions Igors Zubkovs, kā arī Lauris Vīgants un Baltic Open čempions Vitālijs Kalme.

Sagaidāms, ka sestdien uz starta redzēsim rekordlielu skaitu Volgas – kopumā līdz 30. Volgu braucienos startēs gan iepriekšējo gadu „Dzintara Volga” kausa ieguvēji – Andrejs Paupers un Antons Dolgopolovs, gan PSRS čempions Valdis Belmers, kā arī Aleksandrs Sorokins. Bet viņiem blakus uz starta līnijas stāsies arī spēkrats, kuru vadīs autovadītājs ar īpašām vajadzībām Jānis Tomsons.

Šogad, pēc 20 gadu pārtraukuma, Volgu klasē atkal tiks izcīnīts čempiona tituls. Čempionāta ietvaros šogad paredzēts aizvadīt piecus posmus – četri no tiem tiks aizvadīti Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, bet viens Pērnavā, Igaunijā.

Īpašu uzmanību izpelnīsies arī VAZ automašīnu klase, kurā visas sezonas garumā plāno startēt septiņkārtējais Latvijas čempions rallijā – Ivars Vasaraudzis. Uz starta VAZ klasē redzēsim vēl arī rallija braucējus – Matīsu Mežaku un Aivaru Laipnieku, kā arī autosporta leģendas Juri Dambi un Rolandu Dūdu. Kopumā VAZ klasē pirmajā posmā startēs ap 15 braucējiem, bet sezonas laikā to skaits noteikti palielināsies virs 20.

Tāpat aizraujoši notikumi sagaidāmi arī Formulu klasē, kurā parasti karstākās cīņas norit starp latviešu un igauņu sportistiem – Dmitriju Porohovu, Induli Rukutu, Jaaku Kuulu u.c..

Sacensību apmeklētājiem būs iespēja arī vērot unikālu sporta automašīnu „Mit-Jet” braucienu, kurā piedalīsies 7 īpaši vieglas (720 kg un 230 Zs) automašīnas. Šādas sacīkstes ne tik vien Latvijā, bet arī Baltijā būs kas pilnīgi jauns un neredzēts. „Mit –Jet” sacensību ilgums ir 30 minūtes, kuru laikā pēc pus distances notiek braucēju maiņa, līdzīgi kā slavenajās „Le Mans” 24 stundu sacīkstēs. „Mit-Jet” sacensībās piedalīsies pazīstamā autosportiste Karlīne Štāla, kā arī sportisti no Francijas, Krievijas, Lietuvas un Vācijas.

Vairāk par „Dzintara Apļa” kausa izcīņu var uzzināt mājaslapā www.dzintaraaplis.lv, sekot līdzi jaunumiem var arī Facebook kontā „Dzintara Aplis”. Dalībnieku reģistrācija pasākumam turpināsies līdz 2. maijam.

Sacensību atklāšana notiks sestdien, 4. maijā, plkst. 11:20, pirmā brauciena starts tiks dots plkst. 11:50. Ieeja skatītājiem sākot no plkst. 10:00. Biļetes uz pasākumu maksās 2 latus un tās varēs iegādāties pasākuma norises vietā.

„Dzintara Aplis 2013” sacensību kalendārs:
04.05.2013 – Biķernieki, Rīga
12.05.2013 – Pērnava, Igaunija
01.06.2013 – Kačergina, Lietuva
06.07.2013 – Poznaņa, Polija
21.07.2013 – Biķernieki, Rīga
04.08.2013 – Pērnava, Igaunija
09.-10.08.2013 – Biķernieki, Rīga
14.-15.09.2013 – Biķernieki, Rīga

Vairāk informācijas par pasākumu:
Daniels Mančinskis
Tel.: +371 291 920 33
E-pasts: dzintaraaplis@dzintaraaplis.lv

1 KOMENTĀRS

  1. Noteikti būs jāaiziet! Kas var būt labāks par Volgām, aliņu un pastaigu pa Biķernieku mežu 😀
    + vēl svētdienas vakarā IndyCar un NASCAR crash fest Talladegā! + pirmdiena, lai no tā visa atietu 😀