Foto: Pirelli/LAT

“Red Bull” ir nostādījuši sevi ļoti sarežģītā situācijā, jo nav spējuši pienācīgi sodīt Sebastianu Fetelu par viņa izlēcienu Malaizijas GP laikā, uzskata Džons Vatsons.

66 gadus vecais Formula 1 veterāns, kurš savulaik aizvadīja 152 GP sacīkstes, ir pārliecināts, ka “Red Bull” drīz vien atkal piedzīvos līdzīgu situāciju kāda bija Malaizijā, kad Fetels ignorēja vienības norādījumus un komanda nespēs kontrolēt savus pilotus.

“Malaizijas incidents ir paslaucīts zem paklāja, taču neesmu drošs, ka tas tur paliks ilgi,” skaidroja Vatsons intervijā BBC. “Mēs vēl redzēsim turpinājumu šīs sezonas gaitā.”

Lai gan Fetels pēc sacīkstes atvainojās komandai par savu rīcību, vācietis apgalvoja, ka viņš neatvainojas par savu uzvaru un neizslēdz iespēju, ka līdzīgā situācijā nākotnē atkal rīkotos tieši tā pat. Tas, pēc Vatsona domām, ļauj arī Markam Vēberam brīvu vaļu neievērot komandas pavēles un rīkoties pēc sava prāta.

“Šogad noteikti vēl būs situācijas, kad abi piloti atradīsies pirmajā un otrajā vietā sacīkstē,” atzīst Vatsons. “Kādas izredzes ir komandai kontrolēt abus pilotus tādā situācijā? Tagad arī Vēbers prāto: ‘Kādēļ man ir jāievēro komandas pavēles, ja mans komandas biedrs to nedara?’. Domāju, ka “Red Bull” komanda ir izrādījusi neiedomājamu vājību nesodot pirmo numuru. “Red Bull” ir atvēruši Pandoras lādi – kā gan viņi tagad spēs kontrolēt Fetelu?”

1 KOMENTĀRS

 1. Neredzu te būtisku problēmu. F1 tomēr nav tiesu sistēma, kur daudz kas balstās uz precedentiem. Nu, vienreiz kāds netika sodīts, bet tikpat labi nākamreiz var ‘izdrāzt’ pēc pilnas programmas. Tas tāpat kā ar bērniem – šodien esmu labā garastāvoklī un sīcim par nedarbiem tikai pakratu ar pirkstu, bet rīt līdzīgā situācijā mierīgi varu arī uzšaut pa dibenu 😀

 2. Ko te vēl var diskutēt F1 “eksperti”? Paskatās labāk cik punktu ir Vēberam, cik Fetelam, salīdzinam Fetela stabilitāti ar Vēbera un tad kāda velna pēc Fetelu būtu jāsoda par to, ka viņš gūst punktus PČ titula ieskaitē, kur Vēberam tik un tā ne silts ne auksts par to, RB paši tad beigās kostu pirkstos tos 7 pts ja var pietrūkt, neaizmirstam ka pērn 1 pts izšķīrās tituls!!!

  • Izskatās, ka Tu vispār nesaproti par ko iet runa. Tev tiešām nekādi nepielec tas, ka šādi izrīkojoties ar Vēberu viņš tiek nokaitināts??? Es varu saderēt, ka šajā sezonā būs vismaz viena reize, kad Vebers nelaidīs Fetelu garām, viņi abi saskriesies un tad jau Fetels būs zaudējis daudz vairāk nekā pāris punktus. Tad varēs kost ne tikai pirkstos, bet jau pat elkoņos 😀

  • Pie tam… visiem Vebera nodirsējiem vajadzētu tomēr iegaumēt, ka viņš kopsummā ir guvis 73% no Fetela punktiem. Tā kā nu jau ir skaidrs, ka Fetels ir viens no visu laiku (jā, tieši tā!) labākajiem F1 pilotiem, tad šāds rezultāts ir pat vairāk nekā slavējams. Ja mēs vēl pieskaitām to, ka daļēja taisnība varētu būt konspirāciju teorijas piekritējiem un Veberam varētu būt sliktāki apstākļi (ne tik laba formula, mazāks atbalsts, vēlāki uzlabojumi, sliktāka stratēģija), tad viņa sniegums ir lielisks.

 3. Kopsummā Vatsona k-gam ir 100% taisnība. Vajadzēja vai nu ļaut viņiem cīnīties vai arī dot pavēles un sodīt par nepaklausību. Tagad problēmas būs. Ja nu vienīgi Vebers izskaitļos, ka viņam ir izdevīgi palikt RB un norīs šito krupi. Pēc viņa tas gan neizskatās 🙂 nedomāju, ka viņš būs Bariks numur divi 🙂

 4. Interesanti, kādu sodu gan piešķirtu Vatsons?

  Liegumu piedalīties sacensībās, vai likt laist garām Vēberu? Pēc idejas tādā veidā komanda vairāk sodītu sevi, nekā Fetelu. Šā vai tā, bet reāli tikai Fetels var cīnīties par čempiona titulu, kas komandai ir vajadzīgs ne mazāk kā pašam braucējam.

  Sodīt publiski, piekarot pie “kauna staba”? Tā gan būtu laba izklaide konkurentiem. 😉

  Skaidrs, ka ja ir bijis kāds sods, tad tas ir izrunāts komandas iekšpusē un nevienam citam par to nav nekādas daļas…

 5. “ja ir bijis kāds sods, tad tas ir izrunāts komandas iekšpusē un nevienam citam par to nav nekādas daļas”

  zelta vaardi, jeb, lietaajot mistera Watsona gandriiz-dzimto meeli – I Couldn’t Agree More..