Foto: GP3 Media

Lieliski savu debiju GP3 čempionātā ir aizvadījis igaunis Keviss Korjuss, kurš šogad startē “Koiranen GP” komandā.

“F1LV

Pirms čempionāta sākuma satikos ar Kevinu Korjusu Tallinā, kur 20 gadus jaunais sacīkšu braucējs aizvadīja pēdējās dienas pirms došanās uz Spāniju, kur Barselonas trasē šajā nedēļas nogalē sākās GP3 čempionāts. Interviju ar Korjusu varēsiet lasīt rītdienas laikrakstā “Diena” un vēlāk publicēšu to arī savā blogā, kā arī F1LV E-Žurnālā, kura nākamais numurs iznāks pēc Monako GP izcīņas.

Korjuss šogad atkal startē somu “Koiranen” komandā, kurai gan šī ir debija GP3 čempionātā. Neskatoties uz to pirmais posms Kevinam un visai komandai izvērtās necerēti veiksmīgs, jo pēc ziemas testiem spriežot, “Korainen” plānoja cīnīties par zemākajām punktu pozīcijām.

Jau kvalifikācijā Kevins Korjuss pārsteidza visus ar labāko apļa laiku, pārspējot arī kiprieti Tio Elinasu, kurš GP3 startēja arī pērn un guva uzvaru pēdējā posmā Moncā. Vēlāk gan tika saņemts 10 starta pozīciju sods par dzelteno karogu ignorēšanu treniņos un tādēļ sacīkstē Korjuss nespēja finišēt augstāk par 8.pozīciju. Taču tieši šī 8.vieta finišā viņam nodrošināja pole sprinta sacīkstē, kur starta kārtība ir apgriezta.

Tostarp šodienas sprinta sacīkstē “Koiranen” piloti bija neapturami – kopā ar pieredzējušo somu Āro Vainio, kurš jau pērn bija viens no GP3 titula pretendentiem, Korjuss atnesa dubultuzvaru komandai un sev otro vietu, kas ir lielisks čempionāta sākums. Vainio startēja no 4.pozīcijas un jau pirmajā līkumā bija vadībā, bet Korjuss no pole spēja finišēt otrais, kamēr trešo vietu ieņēma Patriks Nīderhauzers.

Kopvērtējumā vadībā Tio Elinass ar 39 punktiem, seko Nīderhauzers ar 28 punktiem, bet trešais ir Vainio ar 25 punktiem. Ceturtajā pozīcijā ir bijušā F1 pilota Dereka Deilija dēls Konors Deilijs, bet igaunis Kevins Korjuss ar 18 punktiem ir piektais. Nākamais posms jūnija vidū Valensijas trasē.

Foto: Malcolm Griffiths/GP3 Media Service

1 KOMENTĀRS