Foto: Williams/LAT

Bernijs Eklstons uzskata, ka “Honda” plānotā atgriešanās Formulā 1 2015.gadā varētu pamudināt arī citus ražotājus pievienoties čempionātam.

“F1LV

Formula 1 boss, kuram šobrīd draud apsūdzības kukuļdošanā Vacijas tiesā, minēja BMW kompāniju, kā iespējamo kandidātu uz atgriešanos F1.

“Es būtu pārsteigts, ja drīzumā Formulā 1 neredzētu arī BMW,” paziņoja Eklstons intervijā “City AM”.

2000šo gadu vidū Formulā 1 bija vairāki lieli auto ražotāji ar lieliem budžetiem, tomēr lielākā daļa no tiem nopietnus panākumus neguva.

“Naudas apjoms, ko BMW iztērēja šajā projektā nebija tika ievērojams,” atzina Eklstons. “Viņu gadījumā būtu nopietns pamats atgriezties.”

BMW pameta Formula 1 čempionātu pēc neveiksmīgas 2009.gada sezonas, lai gan gadu iepriekš Roberts Kubica Kanādā atnesa kompānijai vienīgo uzvaru sezonā un turklāt bija viens no titula pretendentiem vēl sezonas pirmspēdējā posmā. Savukārt 2007.gadā BMW komanda, kas tolaik bija daļāji pārņēmusi “Sauber” vienību, Konstruktoru Kausā izcīnīja otro vietu aiz “McLaren” komandas. Vēl senāk – no 2000. līdz 2005.gadam BMW startēja kā dzinēju piegādātājs “Williams” komandai. Nevar aizmirst, ka līdzīgā lomā BMW piedalījās Formulā 1 arī 80tajos gados, kad piegādāja turbodzinējus un ar to palīdzību savu titulu 1983.gadā izcīnīja Nelsons Pikē. Šobrīd BMW startē DTM sērijās, kur jau savā atgriešanās sezonās 2012.gadā izcīnīja čempiona nosaukumu.

1 KOMENTĀRS

  1. Izlabo kļūdu: “Savukārt 2007.gadā BMW komanda, kas tolaik bija daļāji pārņēmusi “Sauber” vienību, Konstruktoru Kausā izcīnīja otro vietu aiz “McLaren” komandas. ”
    Nevis aiz Mclaren, bet aiz Ferrari komandas. Mclaren tika atņemti visi punkti dēļ spiegošanas skandāla.