Foto: Aldis Putniņš

Pirmā diena Monako.

“F1LV

Esmu ieradies Monako ar lidmašīnu no Rīgas un vilcienu no Nicas. Izklausās vienkārši, tomēr šeit Francijā ik pa laikam notiek transporta darbinieku streiki un pat vilcieni nekust pēc grafika. Arī mediju akreditācijas biroja un preses centra atrašana nedevās uzreiz, bet, noliekot malā karti un ķeroties pie komunicēšanas ar vietējiem, esmu pie vietas. Pārmaiņas pēc no preses centra logiem nepaveras elegants skats uz trasi vai boksu celiņu, jo paddoks kopā ar preses centru atrodas ārpus trases teritorijas, aptuveni 200m no La Rascasse līkuma, kur ir arī ieeja boksu celiņā.

Trešdiena Monako ir preses konferenču diena. Lai gan ierados jau krietni pēc pusdienlaika, paguvu uz vairākām preses konferencēm un vēl arī uz ‘Sebastianu tusiņu’ – Fetels un Ožjē iepazinās viens ar otru, kopā fotografējās un rallija pilotam bija iespēja pasēdēt Formula 1 mašīnā. Tas viss notika “Red Bull Energy Station”, kur rītvakar notiks ballīte arī preses pārstāvjiem…

Neskatoties uz visām prognozēm, arī lietutiņš jau uzlija, lai arī niecīgs. Kāmēr vēl ir iespēja, pastaigāju pa pit-lane, kur komandas cītīgi gatavojas nedēļas nogalei – mašīnas tiek gatavotas obligātajai homologācijas procedūrai. Mehāniķiem tas ir garš un nogurdinošs process, kura laikā nedrīkst zaudēt modrību un precizitāti.

Vēl kļuvu liecinieks Monako GP glābšanas dienesta darbinieku mācībām “Sauber” boksos, kur FIA medicīnas delegāta uzraudzībā tika simulēta smaga avārija, kuras laikā pilotam ir traumēts mugurkauls un nākas viņu izcelt no kokpita ar visu krēslu. Tas prasīja 10-15 minūtes, bet par kvalitāti nemācēšu spriest.

1 KOMENTĀRS