Foto: Hankook Tire Press

“Hankook” kompānija ir noliegusi iespēju nākamgad kļūt par Formula 1 riepu piegādātāju gadījumā, ja līgums ar “Pirelli” netiek pagarināts.

“F1LV

Tomēr Dienvidkorejas kompānija, kura šobrīd piegādā riepas vairākiem augsta līmeņa sacīkšu čempionātiem, tostarp DTM un Eiropas F3 čempionātam, nākotnē neizslēdz iespēju ienākt Formulā 1.

“Hankook” kompānijas DTM projekta tehniskais vadītājs Mihaels Ekerts uzsvēra, ka šobrīd ir pārāk vēlu, lai domātu par ienākšanu jau nākamajā gadā. Turklāt testu ierobežojumi arī apgrūtina iespējas ienākšanai tuvākajos gados.

“Pat, ja “Hankook” vēlētos ienākts Formulā 1 pēc trīs, četriem vai pieciem gadiem, testu ierobežojumi to padara gandrīz neiespējamu,” paziņoja Ekerts. “Nav iespējams aizvadīt testus ar šī brīža pilotiem un mašīnām.”

Turklāt ņemot vērā mainīgos noteikumus gan riepu, gan vēl jo vairāk tehniskajā jomā, būtu vajadzīgs ilgs laiks līdz varētu attīstīt riepu gumiju, kas dotu uzticamu informācijas un datu atdevi. Neskatoties uz visu, “Hankook” ir apņēmības pilni turpināt izplesties motoru sporta pasaulē – šobrīd kompānija ir pārstāvēta jau pieminētajos DTM un Eiropas F3 čempionātos, kā arī Auto GP un Superstarts sērijās. Formula 1 paliek kompānijas redzes lokā, tomēr augstākajā līmenī vēl neesot pieņemts lēmums, ka projekts noteikti tiks realizēts.

“Nav obligāti, ka mums ir jānokļūst Formulā 1,” paziņoja Ekerts. “No inženierijas viedokļa, tas ir lielākais izaicinājums, tomēr no finansu aspekta, tas ir milzīgs ieguldījums.”