Foto: Aldis Putniņš

“Mercedes” komandai būs jāstājas FIA Starptautiskās tiesas priekšā sakarā ar nesenajiem slepenajiem “Pirelli” riepu testiem, kamēr “Ferrari” par 2011.gada modeļa testiem apsūdzības nedraud.

“F1LV

Jau rakstījām par riepu skandālu, kas izvērtās pēc Monako GP, kur uzvaru kvalifikācijā un sacīkstē izcīnīja Niko Rosbergs. Tiesti notika vēl pēc iepriekšējā posma Barselonā.

Šobrīd FIA ir saņēmusi visu iesaistīto pušu rakstiskus skaidrojumus un nodevusi tos tālāk izskatīšanai tiesā. Kā jau tika ziņots iepriekš, strīdus ābols ir nevis pašu testu aizvadīšana, bet modelis, ar kādu tie ir aizvadījiti. Kamēr “Ferrari” veiktie testi ar 2011.gada modeli atzīti par legāliem, “Mercedes” gadījumā izmantota 2013.gada mašīna un ‘kaujas’ piloti – Luiss Hamiltons un Niko Rosbergs.

Tagad tiesai būs jāizlemj vai “Mercedes” ir guvuši negodīgas priekšrocības attiecībā pret konkurentiem. Ja komanda tiks atzīta par vainīgu var sekot bargs naudas sods vai punktu atņemšana čempionāta kopvērtējumā.

1 KOMENTĀRS

  1. gribeetos gan pielaboti, ‘izejot’ no siis citatas –

    To bring the case concerning the tyre testing session carried out by Pirelli and Team Mercedes AMG Petronas F1 in Barcelona on 15-17 May 2013 before the FIA International Tribunal because it results from the inquiry that the conditions of this testing may constitute a breach of the applicable FIA rules

    Pielabojums – bargo tiesas kungu prieksaa jaastaajas arii riepniekiem.