Foto: Red Bull/Getty

Marks Vēbers ir paziņojis, ka pieredzes bagātākie piloti mūsdienās nespēj no Formula 1 sacīkstēm gūt to apmierinājumu, kāds bija iepriekš.

Riepas 2013.gada sezonā ir kļuvušas par dominējošo faktoru sacīkstēs un pēc Vēbera domām riepu taupīšana sacīkšu laikā ir atņēmusi daļu prieka no sāncensības.

“Es domāju, ka daļa pilotu, kuriem ir 100 un vairāk Grand Prix posmu aiz muguras, ir pieredzējuši krietni atšķirīgas sacīkstes,” skaidroja Vēbers. “Mēs esam tikuši galā ar dažādiem izaicinājumiem, vai tas būtu V10, V8, degvielas uzpilde, vena apļa kvalifikācija vai jaunais formāts ar Q1, Q2 un Q3. Esmu pieredzējis dažādus scenārijus un pilotu uzdevums vienmēr ir bijis tikt ar tiem galā.”

“Taču Monako tas nebija normāli – es sāku taupīt riepas ar 3.līkumu sacīkstē,” turpināja austrālietis. “Turklāt Niko darīja to pašu – mēs kustējāmies GP2 mašīnu ātrumā un tas jau kļūst pārāk ekstrēmi.”

“Protams, ir arī gadījumi, kad pilotiem ir iespējams cīnīties, taču tas parasti ir pēdējos sacīkstes apļos, kā tas bija Bahreinā, kad pēdējos trīs vai četrus apļus mēs cīnījāmies ar Luisu Hamiltonu,” skaidroja “Red Bull” pilots. “Sacīkstes mūsdienās ir ļoti atšķirīgas, lai gan, protams, ir arī pāris patīkami momenti. Uzvarēt šajā līmenī joprojām ir grūti un, kad tas izdodas, gandarījums ir ļoti liels, jo sāncenši ir ārkārtīgi spēcīgi – gan komandas, gan citi piloti. Es zinu, ka brīdī, kad esmu uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena, tas ir ļoti lepns moments manā dzīvē.”

1 KOMENTĀRS