Foto: Toro Rosso

“Ferrari”, “Lotus” un “Force India” vairs nestāsies ceļā “Pirelli” kompānijai, lai tiktu veiktas izmaiņas riepas konstrukcijā drošības apsvērumu dēļ.

“F1LV

Pēc Lielbritānijas GP, kad masveida riepu plīsumu apdraudēja pilotu un trases darbinieku drošību, visas komandas piekrīt, ka jāveic izmaiņas riepu konstrukcijā, lai nepieļautu līdzīgus gadījumus.

Trīs komandas, kas iepriekš bloķēja izmaiņas riepu specifikācijā uz Kanādas GP posmu, tagad nolēmušas nestāties “Pirelli” ceļā. “Ferrari”, “Lotus” un “Force India” bija pārliecinātas, ka “Pirelli” veiktās izmaiņas, lai pastiprinātu riepas izturību pret mehāniskiem bojājumiem, ietekmēs arī riepas īpašības un tādejādi izmainīs komandu spēku samērus. Taču tagad tās mainījušas savu nostāju.

“Mums jāstrādā kopā ar “Pirelli” un jāatrod risinājums,” paziņoja “Lotus” boss Ēriks Buljē. “Varbūt “Pirelli” būs jāmaina riepas ‘josta’ no metāla uz kevlāra materiālu un mēs to atbalstām. Drošība ir galvenais.”

Pastāv iespēja, ka jauno pilotu testus, kas Silverstonas trasē plānoti jūlijā, varētu atcelt un tā vietā aizvadīt “Pirelli” riepu testus ar pamatsastāva pilotiem. Par tādu risinājumu iestājās “Ferrari” un “Red Bull” komandas.

Tostarp uz Vācijas GP, kas notiek jau pēc nedēļas, “Pirelli” nespēs veikt nekādas izmaiņas. Lai arī visi eksperti atzīst, ka Nirburgringas trase ne tuvu nestāv Silverstonai, vērtējot pēc slodzēm riepām, vairāki piloti netieši izteikušies par boikota iespējām, ja netiks rasts risinājums.

1 KOMENTĀRS

 1. Kamēr šīm komandām nebija tik lielu “čp” dēļ šīm riepām ,viss bija ok.Būtu jau sākumā piekritušas tām komandām,kas izteica pretenzijas “Pirelli”, varbūt jau būtu pozitīvas izmaiņas.

 2. Principā, jauniešu testu nomaiņa ar riepu testiem, turklāt vēl tieši Silverstonā, būtu tikai pareizs solis. It sevišķi Mercedes/Pirelli “slepeno” testu sakarā.
  Tiesa, jauniešu testus gan vajadzētu organizēt tik un tā kkad vēlāk. Turklāt tad jau arī Mercedes varētu piedalīties, jo taisnīgums jau būtu +/- atjaunots.

 3. šķiet pēc sezonas beigām no Wēbera varam gaidīt diezgan graujošus komentārus par visu šito un F1 kopumā –

  After the race Webber was not alone in expressing scepticism that anything will be done about the problem. “I think we’ve been trying to have input for the last three years and it’s deaf ears.”

  “Anyway, we’re part of the package, part of the show. The show goes on by the looks of it.” Webber, who announced this weekend he will leave F1 at the end of the year, added: “It’s not December yet, so I’ll stay quiet.”

  Pašlaik vēl nedrīkst jo var norauties par neslavas celšanu F1 un Co