Foto: Aldis Putniņš

Gaidāmie jauno pilotu testi ir pārtapuši par “Pirelli” riepu testiem, pēc Lielbritānijas GP problēmām nolēma komandas kopīgi ar FIA.

“F1LV

Pēc sešiem gadījumiem Lielbritānijas GP laikā, kad plīsa riepa, FIA nolēma rīkoties nekavējoties un piedāvāja visām komandām un “Pirelli” aizvadīt trīs dienu testus Silverstonā no 17. līdz 19.jūlijam, kad tika paredzēti jauno pilotu testi.

Tagad komandas varēs izmantot kaujas pilotus, lai sniegtu pilnvērtīgāku informāciju “Pirelli” riepu ražotājam, tomēr ar pamatsastāva braucējiem komandām nebūs iespēja apkopot nekādu citu informāciju no testiem – telemetrijas datu vākšana un jauno detaļu testi nebūs iespējami. Lai saglabātu komandu vēlmi izmantot arī jaunos pilotus, tehniskās attīstības darbus varēs veikt tikai jaunie piloti. Turklāt nav izslēgts, ka testi tiks pagarināti par vienu dienu, lai jaunie piloti tikstu pie savas iespējas pilnvērtīgi izmēģināt F1 mašinēriju, paziņoja FIA.

Arī “Mercedes” komanda tehniski varēja piedalīties šajos testos, jo tiesas lēmumā par aizliegumu aizvadīt testus figurē vārdi ‘Jauno pilotu testi’ un šobrīd paredzētie testi vairs tādi nav. Tomēr komanda labprātīgi nolēmusi atteikties no šiem testiem, atzīstot, ka piedalīties tajos būtu netaisnīgi.

Tostarp uz gaidāmo Vācijas GP posmu, kur piloti apsvēra domu par boikotu, “Pirelli” ir apsolījuši pagūt atgriezties pie kevlāra materiāla jostas izmantošanas riepu iekšējā struktūrā, kā tas bija pagājušajā gadā. Tika apsvērts variants atgriezties pie 2012.gada riepām, tomēr kompānijai nav pietiekami daudz laika sagatavoties. Vēl pirms Silverstonas testiem “Pirelli” ir paredzētas divas privāto testu sesijas – viena jau šīs nedēļas nogalē Pola Rikāra trasē un otra nedēļu vēlāk Barselonā. Abās testu sesijās kompānija drīkst izmantot 2013.gada sezonas formulas modeli.

1 KOMENTĀRS

 1. Dažu dienu laikā uzražot jaunas riepas priekš GP ar citu jostu un nokārtot loģistiku, lai tās riepas būtu uz vietas? Kruto 😛 Pat ļoti kruto, lai neteiktu neiespējami, ja vien tas jau sen nav gatavs 🙂

  • tā gluži nav – nākamajos Pirelli testos, pēc šībrīža ‘neformālās’ versijas, var piedalīties jebkurš tīms.

   Bet, ņemot vērā meršu likteni, kad ‘neformāli’ tika ļauts testēt, bet vēlāk tika nospriests, ka noteikumi tomēr pārkāpti, Pirelli nebūtu īpaši jābrīnējas, ja piesakās vien marusja uz tiem testiem.. 😉

   • Tiešām visas komandas “privāti” testēsies?
    Vai arī tikai viena katrā sesijā…
    Tad kas būs “laimīgās”?
    Ja atļauja no FIA ir dota, tad mans minējums: Ferrari un Red Bull…
    Pirelli ir svarīga informācija no ātrākajām komandām…
    Bet!
    Tas tomēr nebūtu pareizi no šo divu komandu piesauktā Sportiskā Reglamenta viedokļa…
    Lai gan arī pati atļauja veikt papildus testus noteikti nav pareiza no piesauktā dokumenta (un veselā saprāta) viedokļa!
    Pirelli būs testi (novēloti, bet būs) ar visām komandām. Kāpēc vēl jātaisa vēl kādi papildus “izņēmumi”?!

 2. kā textā –

  “FIA nolēma rīkoties nekavējoties un piedāvāja VISĀM komandām un “Pirelli” aizvadīt trīs dienu testus Silverstonā no 17. līdz 19.jūlijam (…)”

  par niansēm – Let’s Wait And See.. (c) droši vien ‘media coverage’ šim pasākumam būs pamatīgs

  • ūja.. 1) ar ‘radiālu’ riepu uzbūvi jau te sakars būs minimāls/nekāds 😀

   2) methinks, ka nezin vai tīmiem pieraxtītie grēki tika sākti darīt tikai Silverstonā..

   Morāle – parasti patiesība ir ‘kaut kur pa vidu’, un šajā konkrētajā gadījumā šķiet itin skaidrs, ka gluži bez vainas italjāniešu riepnieku produkts nebūs. Protama lieta, ka šamie jau [pa lielam] taisīja tā, kā k-gi no Konkordes plača pasūtināja un vēlēja taisīt. Galabeigās, šitāds PR nevienam ražotājam nav vajadzīgs.

 3. Kā Ostins augstāk norāda, tad testi būs visiem izņemot Merc Silverstonā 17-19, bet laikam pieliks vēl vienu dienu un tādejādi 2 dienas būs ar jaunekļiem un formulu attīstību un 2 ar kaujas pilotiem TIKAI UN VIENĪGI riepu testiem priekš Pirelli FIA ”modrā” uzraudzībā. Tā ka Merc ar saviem nelegālajiem testiem tagad sēž malā ”diveiz” – gan ar jaunekļiem, gan priekš riepām. Pasākums, starp citu, publisks, biļetes jau tirgo. Skrobe ka šitik pēkšņi un īsā laikā…