Foto: Mercedes

“Mercedes” boss Ross Brauns uzskata, ka FIA aizliegums mainīt aizmugurējās riepas vietām ir nospēlējis nozīmīgu lomu komandas bēdīgajā sniegumā Nirburgringā.

“F1LV

Vēl pirms nedēļas Lielbritānijas GP laikā “Mercedes” ar Niko Rosbergu izcīnīja uzvaru un šķita, ka komanda ir panākusi nopietnu progresu riepu menedžmenta jomā, tomēr Nirburgringā Rosbergam un Hamiltonam problēmas atgriezās. Luiss Hamiltons, kurš izcīnīja pirmo starta pozīciju, sacīkstē sūdzējās par nepārtrauktu saķeres trūkumu un nespēja sacensties ar līderiem. Savukārt Niko Rosbergs tā arī neatguvās no komandas kļūdas kvalifikācijā un starta no 11.pozīcijas. Ross Brauns uzskata, ka iemesli meklējami FIA aizliegumā mainīt riepas vietām un karstajā temperatūrā svētdien.

“Riepu konstrukcija ir izmainīta, taču iepriekš mums palīdzēja iespēja mainīt riepas vietām, jo tādejādi varējām vienmērīgāk sadalīt slodzi uz tām,” skaidroja Brauns. “Iepriekš mēs izmantojām riepas kvalifikācijā un tad mainījām vietām sacīkstē, taču tagad tas nebija iespējams un kombinācijā ar augsto temperatūru tas padarīja riepu dzīvi īsāku. Pirmajā sacīkstes daļā situācija bija briesmīga, taču pamazām degvielas daudzums kritās un nedaudz pazeminājās arī temperatūra – tas ļāva mums atgriezties riepu ideālajā darba kondīcijā. Situāciju ļoti labi ataino arī apļa laiki sacīkstes gaitā. Mūsu problēmas ar riepu straujo dilšanu nebija pilnībā novērstas arī iepriekš, vienkārši Kanādā un Silverstonā bija vēsāks un mēs varējām mainīt riepas vietām. Es jau iepriekš teicu, ka mums vajadzīga karsta sacīkste, lai reāli novērtētu situāciju. Vācijā mums atkal bija problēmas līdz brīdim, kad trases temperatūra nedaudz kritās.”

1 KOMENTĀRS

  • Ko tad tu gribi dzirdēt par to Q2? Nu nolažojās komanda un viss.
   Kā redzams pēc Hamiltona rezultāta, tad tas gonkā neko nepalīdzētu.

   Vienīgais, ko tas varētu mainīt ir, ka varētu uztaisīt kaut kādu komandas taktiku priekš viena pilota. Jo šogad ļoti izteikti ir tas, ka, kas ātrāk iet boksos, uz pitstopiem vinnē(vismaz līdz pēdējiem 10 apļiem gonkā). Nu ar to domāju, vai tu ieej 10. vai 12. aplī. Un kā viens ieiet boksos, tā visi skrien iekšā, lai tikai tas, kas iegājis pirmais boksos nevinnētu pārāk daudz.

   • nu-s, pēdējā laika HAM rezultātus laikam jau par nekādu nopietnu ‘baseline’ salīdzinājumiem/analīzes ņemt nevar..