Foto: Sauber

Vācijas GP laikā Niko Hilkenbergs “Sauber” komandai atveda kārto punktu, tomēr Šveices vienība nonākusi pamatīgās finansu grūtībās.

Šveices valdība atbalsta ar vārdiem

Nirburgringas posma laikā parādījās ziņas, ka “Sauber” komandas darbinieki, tostarp pilots, nav saņēmuši atlagojumu par pēdējo mēnesi, lai gan vienības vadītāja Moniša Katelborna izmisīgi meklējot izeju no radušās situācijas.

Tik tiešām Katelborna nebija kopā ar komandu piektdienas treniņu laikā, jo vienības bāze Hinvilā uzņēma ciemos Šveices federālās valdības pārstāvjus, tostarp sporta lietu ministru, kurš vēlāk intervijā “Speed Week” atzina: “”Sauber” ir pati svarīgākā augsto tehnoloģiju kompānija Šveicē.” Tomēr neskatoties uz to, Šveices valdības plānos neietilpst komandas izpestīšana no finansu grūtībām.

Nikolā Tods un ART

Parādījusies informācija, ka situācijas atrisināšanā varētu iesaistīties Nikolā Tods ar savu GP2 komandu ART, kura jau sen tiek saistīta ar iespējamo ienākšanu F1. Toda juniora tēvs Žans Tods, kurš ir arī FIA prezidents, ir ļoti labās un senās draudzības attiecībās ar “Sauber” īpašnieku Peteru Zauberu. Turklāt nevar aizmirst, ka Nikolā Tods ir pilotu menedžeris un viņa klients Felipe Masa savulaik F1 karjeru sāka tieši “Sauber” sastāvā. Paralēli Masam, Tods pieskata arī Pastora Maldonādo (Williams), Žila Bjanki (Marussia) un Džeimsa Kalādo (GP2) karjeras. Pats Tods no komentāriem “Sauber” sakarā pagaidām ir atteicies un noliedz iespējamo saistību: “Esmu dzirdējis baumas, taču tās ir tikai baumas.”

Krievu nauda

Cits iespējamais “Sauber” glābšanas scenārijs tiek saistīts ar krievu investoriem. Presē parādījas ziņas par “Gazprom” sponsorēšanas naudu vai “Chelsea” īpašnieka Romāna Abramoviča iesaistīšanos – krievu miljardiera piederošajai Anglijas Premjerlīgas komandai jau ir cieša sadarbība ar “Sauber”.

[column size=”2-5″] [quote] Tas viss varētu pavērt durivs Vitālija Petrova ceļam atpakaļ uz Formulu 1 pirms gaidāmā Krievijas GP posma.[/quote][/column]

“Bild” paralēli ziņo, ka projektā alkst iesaistīties Krievijas bagātākais cilvēks Boriss Rotenbergs, kurš kopā ar brāli ir SMP bankas īpašnieki un kuram ir ļoti cieša saistība ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Tas viss varētu pavērt durivs Vitālija Petrova ceļam atpakaļ uz Formulu 1 pirms gaidāmā Krievijas GP posma. Turklāt pilota vieta komandā visdrīzāk būs brīva, jo ņemot vērā Karlosa Slima un viņa kompānijas “Telmex” ‘pārcelšanos’ uz “McLaren” kopā ar Serhio Peresu, Estebana Gutjeresa situācija “Sauber” ir ļoti nestabila. “Speed Week” raksta, ka 2014.gada “Sauber” sastāvā kopā ar Petrovu startēs kāds no Nikolā Toda padotajiem – Felipe Masa vai Žils Bjanki.

Hilkenbergs lauž līgumu

Visu šo peripetiju rezultātā savu līgumu ar “Sauber” komandu ir pārtraucis Niko Hilkenbergs, kuram šobrīd ir tiesības nekavējieties pamest komandu, lai gan vācietis visdrīzāk turpinās startēt Šveices komandā līdz pat sezonas izskaņai. Vācu preses raksta, ka Hilkenbergs kopā ar savu menedžeri izmantojuši līgumā paredzētās tiesības pārtraukt līgumu, ja netiek izpildīti konkrēti punkti no “Sauber” komandas puses.

[column size=”2-5″] [quote] Vācietis visdrīzāk turpinās startēt Šveices komandā līdz pat sezonas izskaņai.[/quote][/column]

Talantīgais vācietis Formulā 1 ir aizvadījis trīs sezonas un startējis trīs dažādu komandu sastāvā – ļoti iespējams nākamajā gadā viņš būs vēl citas komandas pilots. “Bild” raksta, ka viņa menedžeris jau risina pārrunas ar “Lotus” komandu, kurā Romēns Grožāns demonstrē pagalam nestabilu sniegumu, kamēr Kimi Raikonens tiek saistītas ar pāreju uz “Red Bull” 2014.gadā.

Sato ienesīs naudu

Kamēr Moniša Katelborna ir paziņojusi, ka drīz apstiprinās jaunu komandas sponsoru, “Sauber” ir arī labas ziņas šajā jomā. Vismaz neliela naudas ieplūšana komandā ir gaidāma jauno pilotu testu laikā Silverstonā, kur “Sauber” vienības sastāvā brauks japānis Kimija Sato. 23 gadus vecais Sato, kurš pērn izcīnīja trešo vietu Vācijas F3 čempionātā, bet šogad ir līderis AutoGP čempionātā, par testiem ar “Sauber C32” modeli samaksās 250’000 Eiro. Kimija Sato nav radniecīgas saites ar bijuši F1 un esošo IndyCar pilotu Takumu Sato.

Foto: Aldis Putniņš

1 KOMENTĀRS

  1. cepuri nost un kāju virsū, Herr Sauber priekšā, ka tik ilgi ir izvilkts, bez īpaši trekniem ‘partneriem’, kādi ir vienotram resnā gala tīmam, un ar itin atzīstamiem rezultātiem, var pat teikt.

  2. Aldi tu vienu lietu par hulkenbergu gan aizmirsi. jo Ferrari arii vinju ir noskatiishi ne tikai Lotos. jo ka neka ferrari pir piegadaataajs ar motoriem. un cik noprotu,felipei shii sezona ir diemzheel vaaja. es tikai mineeshi bet izskataas shaadi. Lotos driizaak njems moldanado,jo tas ienes vairaak sponsoru naudu.ka nekaa nafta. bet hulkenbergs ir drizaak kas vareetu pariet uz ferrari. jo ferrari bosi ir lielu uzmaniibu vinjam pieveersushi. to pat pa RTL nicki lauda piemineeja.

    • Piekrītu – Ferrari vajadzēja pieminēt Hilkenberga sakarā. Kopumā ņemot Niko nākotne izskatās droša un viņš var atļauties lauzt līgumu ar Sauber. Ferrari atkal grib sev izcilu vācieti un turklāt tradicionāli izvēlas jau sevi pierādījušus pilotus nevis jaunos talantus – tādēļ Bjanki (Ferrari akadēmija) ideālais variants ir stažēties pāris gadus iekš Sauber.

      Jāni, atceries – Lotus nevis Lotos.

  3. traki vispār, ka pat skatītāju tik iecienītai komandai ar pilnīgi pieņemamiem rezultātiem ir tādas problēmas atrast sponsorus…

    Sauber jau liekas gandrīz vai neatņemama daļa no F1, ne gluži starp “vecajām un slavenajām”, bet pietiekami sena un pierasta gan 🙂