Foto: Reinis Nitišs

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs X Games sacīkstēs Losandželosā guva piekto vietu Global Rallycross SuperCar Lites sacensībā. Debitējot ASV seriālā Reinis bija arī pjedestāla pozīciju pretendents, informē LAF Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns.

Reinis Nitišs, pirmo reizi startējot Lites sacīkstēs ASV, jau pēc pirmajiem treniņiem tika uzskatīts par vienu no pjedestāla pozīciju pretendentiem, lai gan trase, automašīna un sacensību specifika Reinim bija sveša.

Kvalifikācijas braucienā Nitišs finišēja trešajā vietā pēc tam, kad nelielu izkustēšanos starta brīdī tiesneši formulēja kā pāragru startu un Reinim bija jāizcieš apstāšanās sods. Trasē atgriezies ceturtajā vietā latvietis apdzina vienu no konkurentiem, finišēja trešais un kvalificējās finālbraucienam no trešās starta rindas.

Finālbraucienā pēc starta pirmajā pagriezienā Nitišs bija trešajā vietā, taču tobrīd ar dubļiem tika aizmests mašīnas priekšējais logs, turklāt dubļu kārta salauza loga tīrītāju un Reinis sliktas redzamības apstākļos līdz finišam noturēja piekto pozīciju.

Global RallyCross SuperCar Lites sacensībās rallijkrosa braucēji startē ar vienādām, Olsbergs MSE komandas gatavotām pilnpiedziņas Ford Fiesta automašīnām. Reiņa Nitiša komanda atzīst, ka, sacīkstēs, debitējot ar tikko uzbūvētu automašīnu, daudz bija jāstrādā ne tikai pie pilotēšanas apgūšanas, bet arī tehnikas pilnveidošanas – mašīna jāregulē, jānovērš nelielas nianses, kas šķietami ir sīkumi, tomēr izšķirošos brīžos traucē sportistam sasniegt optimālu rezultātu.

Komanda ar piedzīvoto Losandželosā ir apmierināta un gatavojas nākamajai cīņai ASV jau šajā nedēļas nogalē, kad Nitišs aizvadīts otro Lites sacīksti Atlantā.