Foto: Aldis Putniņš

Pēc vairāku mēnešu baumām, “Michelin” kompānija beidzot ir apstiprinājusi, ka tā vēlas kļūt par Formula 1 čempionāta riepu piegādātāju jau 2014.gadā.

Neskatoties uz to, ka jaunā sezona nav aiz kalniem un pēc iepriekšējiem noteikumiem jau 1.septembrī riepu ražotājam ir jāiepazīstina komandas ar jaunās sezonas riepu tehnisko specifikāciju, “Michelin” ir apliecinājuši, ka kompānija var pagūt sagatavot riepas uz 2014.gada sezonu.

Tostarp “Pirelli” riepu ražotājs, kurš šajā sezonā nonāca pamatīgas kritikas krustugunīs, ir apliecinājis, ka itāļu kompānijai šobrīd ir parakstīti līgumi ar 10 no 11 esošajām Formula 1 komandām, kā arī līgums ar FOM. Pēc “Pirelli” domām tas būtu ‘farss’, ja šādā stadijā un pie šādiem apstākļiem FIA izsludinātu jaunu konkursu par riepu piegādi uz nākamo gadu.

“Ja “Michelin” vēlas atgriezties, kāpēc viņi to neteica pagājušā gada septembrī?” savu sašutumu pauda “Pirelli” sporta nodaļas vadītājs Pols Hemberijs. “Šobrīd organizēt jaunu konkursu, kad jau janvārī riepām jābūt gatavām, būtu absurds. Tas būtu farss. Jebkurā gadījumā mums ir līgumi ar komandām un mēs ceram ka tās respektēs tos.”

Sākotnēji franču riepu ražotājs “Michelin” noliedza iespējamo atgriešanos jau nākamgad, tomēr sekojošās “Pirelli” problēmas un iedrošināšana no augstākajiem FIA un atsevišķu komandu vadītājiem ir likusi kompānijai pārdomāt. “Michelin” ir atzinuši, ka atgriešanās gadījumā kompānija nav gatava ražot ātri dilstošas riepas, kas bija uzstādījums “Pirelli” riepu ražotājam. Galējais lēmums riepu frontē tiks pieņemts septembra sākumā, kad notiks kārtējā Motoru Sporta padomes sēde.

1 KOMENTĀRS