Attēls: Ekrānšāviņš

Izskatās, ka Formula 1 kļūst par modes lietu filmu veidotāju aprindās – pie apvāršņa parādījusies vēl viena dokumentālā filma par Formulu 1.

“F1LV

Dokumentālā filma ar vienkāršu un ambiciozu nosaukumu “1” parāda, kā Formula 1 attīstījās drošības jomā kopš septiņdesmitajiem gadiem, kad nāve F1 trasēs bija ierasta lieta. Filmas veidotāji, stāsot šo stāstu, izmantojuši oficiālos FOM video materiālus, kā arī iepriekš neredzētus kadrus no personīgajām 16mm kino lentām. Filmas fonā dzirdama Holivudas aktiera Maikla Fasbendera balss, bet intervijas filmas tapšanā ierunājuši ļoti daudz piloti un citas F1 personības: Bernijs Eklstons, Makss Moslijs, Mihaels Šūmahers, Džekijs Stjuarts, Emersons Fitipaldi, Sebastjans Fetels, Luiss Hamiltons, Džensons Batons, Mario Andretti, Naidžels Mansels, Nikijs Lauda, Džons Sērtiss un Deimons Hils. Tiek ziņots, ka dokumentālā filma lejuplādei būs pieejam jau no 1.oktobra, bet pagaidām noskatīsimies tīzeri.

1 KOMENTĀRS

 1. Vai tikai nebūs kārtējā propaganda no sērijas ‘cik tad viss bija slikti un brutāli neaptēsti, un cik tagad viss ir labi un civilizēti’. Nebaidīšos būt cinisks – man šī drošības paranoja riebjas! Skat, lielākie interneta portāli mūs gandrīz ikdienā baro ar reģistratoru uzņemtajiem klipiem par šausminošām avārijām Krievijā un citur. Un tā ir normāla ikdiena. Esmu jau teicis – tas ir nonsenss, ka visi parastie ceļu satiksmes dalībnieki mūsdienās riskē krietni vairāk nekā F1 piloti. Ja kas, beidzot esam sagaidījuši laikus, kad 1.formulā vairs nebrauc neviens, kurš būtu te pieredzējis letālas avārijas. Neviens no šiem puišeļiem nav sajutis asins smaržu. Sauciet mani par mežoni, bet šāda situācija nav normāla!

 2. Neteikšu, ka izjūtu milzu diskomfortu, ka nu jau drīz būs 20 gadi, kā neviens F1 pilots nav trasē ticis pie koka mēteļa 🙂 Drošās siles, HANS, pretaizdegšanās fīčas ir labas lietas, bez kurām viens otrs jau būtu ticis pie koka mēteļa. Tas, kas besī ir pārspīlētā drošiba – veči nu braucet lēnām un prātīgi, ka tik kas nenotiek :P. Nebrauksiet lēnām un prātīgi mēs jūs sodīsim 🙂

 3. nedomāju ka ļoti daudzi ir noilgojušies pēc laikiem kad katru otro sezonu jāizvēlas cits varonis par ko fanot.. . turklāt laikam šī filma ir arī par to kā f1 no pustraku garāžistu saietiem izveidojās par pasaules ‘sportu’ nr 1.

   • patiesībā nez vai tā ir kā Tu šeit saki. Ja kontekstā, tad es savlaik fanoju par Tomu Praisu, Žilu Vilnēvu, Elio De Andželisu, Airtonu Sennu…Tiem kam interesē ‘mežonīgie’ gadi iesaku novilkt Grand Prix – the Killer Years

   • Agri, atbildot uz Tavu gudro spriedeleesanu – pretii Tev lieku, ka mans saraksts, par kuriem esmu fanojis un veel joprojaam fanoju ir aptuveni 2 reizes (ja ne pat visas 3) garaaks un Tavu briinumu – visi vini veel joprojaam ir dziivi, pie kam dala no viniem ir arii ieveerojamas legendas…:) Taa luuk cieniitais…:)

 4. P.S.Mana F1 fanošna sākās apm 10-12 gadu vecumā caur ZaRuļom un šādām tādām ziņām Vremja, vēlāk čehu žurnāli, šādi tādi pirmie sat utml, … pašlaik man ir 48, tā ka variet parēķināt cik pa ŠO laiku vien F1 pilotu ir palikuši viņu pēdējā līkumā vai taisnē…sorry

 5. Cik saprotu, tad dažam labam doma šeit ir tāda: ”Augstie drošības standarti man liekas garlaicīgi, vēlos lai F1 piloti atkal trasē mirst, tas man šķita izklaidējoši.?”
  Nu sorry cilvēki, bet man tas liekas nedaudz… slimi. Nedzīvojam tak vairs romiešu laikos, kad citu cilvēku nāve tika pasniegta pūlim kā izrāde.
  Ja kāds no F1 pilotiem būtu jūsu tuvinieks, nez vai kāds no jums te tagad dzītu tādu hui*ju.

 6. Vispār atļaušos izvirzīt tēzi, ka šādai diskusijai nemaz nav pareizā vai nepareizā viedokļa. Iespējams, ka viss atkarīgs no paaudzes, ko katrs pārstāvam, tādēļ arī izveidojusies atšķirīga uztvere, kādam jābūt autosportam. Personīgi es ar to iepazinos 80-tajos gados, esmu redzējis savainotus braucējus un skatītājus gan Biķerniekos, gan citos motoru sporta pasākumos Latvijā. Protams, bija arī skopa informācija padomju medijos par traģiskajām avārijām pasaules trasēs. Tad arī radās mana pasaules uztvere autosacīkšu jomā. Tāpat kā kautiņi ir hokeja sastāvdaļa, tāpat avārijas ir autosporta sastāvdaļa. Turklāt avārijas, kas šad tad beidzas bēdīgi. Un, ja nekas “vērā ņemams” nenotiek jau 20 gadus, manas paaudzes un uztveres cilvēkam rodas iekšējs diskomforts: “Eu, veči, kaut kas nav kārtībā! Es gribu normālu action un drebuļus kā senāk!”
  Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka jaunākās paaudzes autosporta līdzjutēji iespējams domā citādi. Kad nositās Senna, viņi vēl gāja bērnudārzā, bet apzinīgā vecumā ir dzirdējuši tikai vienu – safety, safety, safety. Tāda arī viņu uztvere – ka F1 ir klasisks sporta forums, kā Olimpiāde vai Pasaules kauss futbolā, kur visi smaida un neviens nemirst. Un es neņemšos apgalvot, ka šāds viedoklis ir nepareizs. Tas tikai ir atšķirīgs no manējā…

  • Personīgi es ar to iepazinos apmēram tad , kad Tu gāji bērnudārzā 😛 Avārijas autosportā, protams, ir neizbēgamas, bet nu es jebkurā gadījumā neizjūtu vajadzību pēc avārijām ar letālām sekām. Nu man vienkārši nav tās izjūtas, ka kaut kas ir noticis tikai tad, ja kāds ir beigts 🙂

   • Es jau arī kāri negaidu, kad notiks traģiska avārija. Vienkārši ir jāpieņem attiecīgie sporta veidi tādi, kādi tie ir, nevis jāvaimanā. Boksā ik pa laikam kādu nosit, bet tādēļ cimdi nav kļuvuši lielāki un mīkstāki, un ķiveres vai bruņas nevienam valkāt neliek. Arī riteņbraukšanā letāli negadījumi tagad notiek biežāk nekā F1, taču velosipēdus neviens nav padarījis lēnākus un kalnu posmos tāpat ir galvu reibinoši nobraucieni. Diemžēl tikai autosportu ir skārusi šī drošības ‘trakumsērga’.

 7. Pastarpināti tiek ietekmētas arī citas auto un moto šosejas kategorijas – liela daļa šo sacīkšu taču notiek jaunajos ‘Tilkes kartodromos’ vai trasēs, kas dēļ F1 ir pilnībā izdemolētas un pataisītas lēnas un garlaicīgas.