Foto: Repsol Honda

Svētdien, 1.septembrī, „Viasat” sporta kanālā „Viasat Sport Baltic” (VSB)  pārraidīs MotoGP Pasaules čempionāta motošosejā Lielbritānijas Lielās Balvas izcīņu. Nenokavējiet MotoGP tikai kanālā VSB!

“F1LV

Pirms nedēļas Brno trasē Čehijā MotoGP klases kopvērtējuma līderis spānietis Marks Markess uzvarēja ceturto reizi pēc kārtas. Vēl viens panākums sezonas 12.posmā Lielbritānijā padarītu Markesu teju neaizsniedzamu ne tik daudz matemātiski, cik psiholoģiski. Šobrīd Markesam ir 213, Pedrosam 187, Lorenco 169 un Rosi 143 punkti.

Moto2 klasē Čehijā uzvarēja soms Mika Kallio, bet sezonas līderis brits Skots Redings finišēja tikai astotais. Porms Lielbritānijas GP Redingam ir 167, Espargaro 146, Rabatam 122 un Kallio 115 punkti.

Moto3 klasē trīs vadošie braucēji finišēja pirmajās četrās vietās, turklāt atbilstoši kopvērtējuma rangam – pirmais Luiss Saloms, otrais Maveriks Vinjaless un ceturtais Alekss Rinss. Tagad Salomam ir 208, Vinjalesam 194 un Rinsam 180 punkti.

No 1949.gada līdz pat 1976.gadam vienīgais Pasaules čempionāta motošosejā posms Lielbritānijā bija Menas salas TT sacīkstes. Sekoja desmitgade Silverstonā, tad 23 gadi Doningtonas trasē un nu jau ceturto gadu MotoGP ir atgriezies Silverstonā. Divos no pēdējiem trijiem gadiem MotoGP klasē te uzvarēja Horhe Lorenco, bet 2011.gadā ātrākais bija Keisijs Stouners. Mazākajā klasēs šajā laika periodā katru gadu ir bijis cits uzvarētājs. Moto2 tie bijuši Pols Espargaro, Stefans Bradls un Žils Kluzels, Moto3 – Maveriks Vinjales, Jonass Folgers un Marks Markess.

Domājot par gaidāmos Lielbritānijas posmu, jājautā – vai kāds spēs pārspēt Markesu?

VSB komentētājs Tāls Meļķis: “Ja vēl sezonas sākumā, ar nelielu iespējamību Markesam tika prognozēts pa kādai uzvarai vai pjedestālam, tad šobrīd viņš pārliecinoši atrodas MotoGP čempionāta vadībā. Turklāt viņa daudz titulētākie un pieredzējušākie sāncenši ir ierindā, cīnās un ar biedinošu regularitāti sāk zaudēt jaunajam spānim. Aizvien mazāk posmu paliek līdz čempionāta beigām un domājot par gaidāmos Lielbritānijas posmu, jājautā – vai kāds spēs pārspēt Markesu?

Kamēr Pedrosa un Lorenco nesekmīgi ķer Markesu, daudz kolorītāki braucēji cīnās (un kā vēl cīnās) par vietām no ceturtās uz leju… Abas mazākās, Moto2 un Moto3 klases joprojām izceļas ar vairāku spēkos līdzīgu braucēju spēkošanos līdz pat pēdējam aplim, kad viss arī izšķiras.”

Jautājums, vai Pedrosa un Lorenco atradīs sevī rezerves, lai noliktu pie vietas ‘lecīgo’ debitantu, paliek atklāts

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Indianapolisa, Brno un Silverstona – trīs sacīkstes trīs nedēļās. MotoGP sāk uzņemt apgriezienus un to pašu dara arī Marks Markess, kuram jau četras uzvaras pēdējos četros posmos. Jautājums par to vai Dani Pedrosa un Horhe Lorenco atradīs sevī rezerves, lai noliktu pie vietas ‘lecīgo’ debitantu, paliek atklāts. Ja Pedrosas gadījumā jācīnās ar ienaidnieku komandas iekšienē uz tā paša motocikla, tad Lorenco var cerēt, ka atsevišķās trasēs viņa Yamaha dos priekšrocības, kas ļaus pārspēt Markesu. Tomēr ņemot vērā Honda tehnisko pārākumu šobrīd, īpaši uz šādu scenāriju Lorenco paļauties nevar arī Silverstonā, kas iepriekš bijuši ļoti labvēlīga trase Yamaha komandai.”

MotoGP Lielbritānijas GP kanālā VSB komentēs Tāls Meļķis un Aldis Putniņš.

MotoGP Lielbritānijas GP kanālā VSB:

  • Svētdien, 1.septembrī 13:20 MotoGP Lielbritānijas GP. Moto2.
  • Svētdien, 1.septembrī 20:00 MotoGP Lielbritānijas GP. MotoGP.
  • Svētdien, 1.septembrī 21:20 MotoGP Lielbritānijas GP. Moto3.