Foto: Red Bull/Getty

“Red Bull” komandas boss Kristians Horners ir apsolījis Danielam Rikjardo vienlīdzību, bet Adrians Ņūvejs austrālieti salīdzināja ar Deimonu Hilu.

“F1LV

Rikjardo “Red Bull” aizstās savu tautieti Marku Vēberu un tiek sagaidīts, ka viņš spēlēs otrā pilota lomu, tomēr Horners apsolījis vienlīdzīgu attieksmi pret abiem saviem pilotiem.

“Mūsu lēmums nolīgt pilotu no junioru programmas nemaina vienlīdzības situāciju komandā,” paziņoja Horners. “Abi piloti saņems līdzvētīgu nodrošinājumu, tomēr loģiski, ka pēc viņu rezultātiem izveidosies dabiskā kārtība. Sebastjans ir izcīnījis daudz uzvaras un trīs čempiona titulus, līdz ar to no viņa tiek vairāk gaidīts. Taču abi piloti saņem vienlīdzīgu attieksmi no komandas, tieši tā, kā ir bijis vienmēr.”

“Es sagaidu, ka nākamajā sezonā Daniels turpinās attīstīties un mācīties,” turpināja Horners. “Viņš ir jauns pilots un nenoliedzami pieļaus arī kļūdas, taču no tām viņš mācīsies un pilnveidosies. Ar viņu mums saistās vidēja termiņa un ilgtermiņa plāni.”

Tostarp komandas tehniskais vadītājs Adrians Ņūvejs paziņoja, ka “Red Bull” izvēlējusies Rikjardo nevis Raikonenu gluži kā viņš savulaik “Williams” sastāvā izvēlējies Deimonu Hilu nevis pieredzējušo Rikardo Patrēzi.

“Šī izvēle man nedaudz atgādināja situāciju, kāda mums bija savulaik “Williams” komandā,” atceras Ņūvejs. “Pēc Naidžela Mansela aiziešanas mums vajadzēja atrast komandas biedru Alenam Prostam un mēs varējam ņemt Rikardo Patrēzi vai izvēlēties jauno pilotu vārdā Deimons Hils, kurš tolaik bija mūsu testu pilots. Es domāju, ka vienmēr ir noderīgi ievest komandā ‘jaunas asinis’ un dot lielo iespēju jaunajiem talantiem.”

1 KOMENTĀRS

  1. Ka tik ne tā! Šo situāciju tiešām var salīdzināt ar Deimona Hila nolīgšanu 93.g., tiesa – pavisam citā plāksnē. Kad toreiz Williams ienāca Prosts, vispārējā atmosfēra bija viennozīmīga – francūzis ir ieradies pēc 4. titula un nepastāv apstākļi, kas varētu viņam liegt šo titulu izcīnīt. Rikardo Patrēze principā varēja par tādu apstākli kļūt, jo viņš iepriekšējās sezonās bija ne tikai parādījis, ka brīžiem spēj konkurēt ar Manselu, bet arī skaitījās komandas veterāns, kurš detalizēti apguvis mašīnu. Tāpēc Prostam blakus vajadzēja nolikt kādu nepieredzējušu jauniņo, lai netraucētu ‘lielajam zēnam’ braukt pa priekšu. Tagad Red Bull notiek tas pats. Komandas vadība jau te var filozofēt par vienlīdzību cik uziet – tāpat visiem ir skaidrs, ka RB ‘oficiāli’ kļūst par viena pilota komandu.