Foto: Aldis Putniņš

Priekšvēlēšanu cīņa par FIA prezidenta krēslu ir sākusies un Žans Tods saņem uzbrukumus no Maksa Moslija un Gerharda Bergera.

Jau tika ziņots, ka bijušais Maksa Moslija kolēģis Devids Vards ir iesniedzis savu kandidatūru FIA prezidenta vēlēšanās un šobrīd viņa oponents un esošais FIA prezidents Žans Tods sāk saņemt asu kritiku par savu darbu tieši attiecībā uz Formula 1 čempionātu. Vispirms Makss Moslijs paziņoja, ka Tods ir daļēji vainojams pie situācijas, ka Formula 1 ir tik bēdīgā finansiālā situācijā un komandas turpina bankrotēt. Moslijs paziņoja, ka “Tods nekad nav bijis īpašs tēriņu ierobežošanas piekritējs”, atsaucoties uz francūža laiku “Ferrari” komandas vadībā.

Tagad Moslijam pievienojies arī Gerhards Bergers – bijušais Formula 1 pilots, komandas vadītājs un esošais FIA funkcionārs, kurš atbild par open wheel sērijām jeb zemāko formulu čempionātiem un to labklājību FIA paspārnē.

“Šobrīd ir pienācis īstais laiks straujām izmaiņām,” paziņoja Bergers intervijā “Bild am Sonntag”. “Formulā 1 šobrīd izskatās, ka tieši laikā ir vecais teiciens – pārāk daudz gaiļu izbojā visu zupu. Iepriekš Makss Moslijs un Bernijs Eklstons strādāja tandēmā, taču tagad Žans Tods un Eklstons strādā dažādos virzienos. Tā rezultātā F1 ir milzīgas izmaksas un līdzjutējiem grūtības ar procesu izpratni.”

“Lielākā problēma rodas ar nepārtraukti mainīgajiem noteikumiem,” turpināja Bergers. “Arī futbolā varētu mainīt laukuma izmērus, atļaut 15 spēlētājus, tad 10 un vēl izmainīt vārtu izmērus, taču viņi to nedara un futbolu visi saprot – tas ir ļoti populārs. Tomēr ar Formulu 1 tā nav.”

Tostarp gan Makss Moslijs, gan Bergers savās intervijās izteikuši stingru atbalstu Bernijam Eklstonam, kuram neskatoties uz vecumu un zināmām problēmām ar tiesu instancēm, būtu jāturpina vadīt Formula 1 čempionāts.

1 KOMENTĀRS