Foto: Toro Rosso

Notikušas nelielas izmaiņas Moncas trasē. FIA tiesnesis būs Denijs Salivans. Sergejs Sirotkins sāks gatavošanos debija ar Moncas posmu.

“F1LV

Moncas trasē veiktas nelielas izmaiņas apmaļu novietojumā un profilā pēc tam, kad pērn pirmajā līkumā iespaidīgu avāriju piedzīvoja Žans Ēriks Verņē (attēlā augšā). Francūzis zaudēja kontroli pār mašīnu bremzēšanas brīdi un uz apmales mašīna tika uzmesta gaisā, kam sekoja smaga piezemēšanās un pilots guva nelielas muguras traumas. Lai izvairītos no līdzīgām situācijām, sacīkšu organizatori pirmajā un ceturtajā līkumā apmalēm ir izveidojuši lēzenākas malas. Tāpat pagarināta apmale ir pirmajā “Lesmo” līkumā, lai nepieļautu pilotu izbraukšanu zālienā, kā arī par 50 metriem pagarināts mākslīgā zāliena klājums “Variante Ascari” līkumā, kas ierobežos formulu izslīdēšanu pārāk tālu drošības joslā.

Bijušais Indy500 sacīkšu uzvarētājs Denijs Salivans būs FIA tiesnešu kolēģijas sastāvā Moncā Itālijas GP laikā. Pēdējo reizi Salivans šos pienākumus pildīja šī gada atklāšanas posmā Austrālijā. Amerikānis Formulā 1 debitēja 1983.gadā “Tyrrell” sastāvā un iebrauca punktos Monako sacīkstē. Jau nākamajā sezonā Salivans atgriezās ASV, kur 1985.gadā kļuva par Indy500 uzvarētāju, bet 1988.gadā izcīnīja IndyCar čempiona titulu. Šī būs jau ceturtā reize, kad Savinas pildīs FIA tiesneša pienākumus.

Gaidāmajā Itālijas GP izcīņā krievu jaunais pilots Sergejs Sirotkins pirmo reizi parādīsies oficiālā “Sauber” komandas darbinieka statusā. Posma apmeklēšana ir daļa no Sirotkina gatavošanās procesa debijai 2014.gadā. Krievu pilots piedalīsies visās komandas inženieru un pilotu sanāksmēs Moncā, kur tik apspriesti stratēģiski un takstiski jautājumi. 18 gadus jaunais pilots, kurš turpina startēt Formula Renault 3.5 sērijās, piedalīsies arī boksu apmeklējumu treniņos.

Foto: Sauber