FIA prezidents Žans Tods un Formula E vadītājs Alehandro Agags Frankfurtes Motoršova laikā ir prezentējuši jauno elektro formulu “Spark-Renault SRT_01E”.

Jāatgādina, ka FIA Formula E čempionāts sāksies 2014.gada septembrī un risināsies ielu trasēs Pasaules lielākajās pilsētās.

Formulas oglekļa šķiedras un alumīnija šasiju ir konstruējusi “Dallara” kompānija un tās aerodinamika ir īpaši pielāgota, lai atvieglotu apdzīšanas iespējas, kā arī uzlabotu vadāmību šaurās ielu trasēs.

Elektrisko dzinēju, pārnesumu kārbu un elektroniku piegādā “McLaren Electronic Systems”, kamēr “Williams Advanced Engineering” nodrošina akumulatorus un to vadības sistēmas. Akumulatoru jauda būs 200 kw jeb 270 zirgspēki. Visu sistēmu integrāciju, snieguma optimizēšanu un drošību nodrošina Formula E oficiālais tehniskais partneris “Renault”. Tostarp 18 collu riepas, kas būs domātas gan sausai, gan slapjai trasei, piegādās “Michelin” kompānija.

Pirmajā gadā čempionātā piedalīsies 10 komandas un 20 piloti, kas izmantos kopā 42 sagatavotās formulas, bet vēlāk vienībām būs atļauts pašām konstruēt un būvēt formulas, lai attīstītu elektro mobīļu industriju. Interesanti, ka sacīkstes laikā katrs pilots izmantos divas formulas, jo bateriju jauda neļauj aizvadīt pilnu sacīkstes garumu un to nomaiņa ir pietiekami sarežģīta, tāpēc tiks mainīta visa formula.