Foto: Ferrari

“Ferrari” komanda ir tuvu lēmumam par resursu pārnešanu uz 2014.gada sezonu.

Lai gan Fernando Alonso atrodas otrajā vietā čempionāta kopvērtējumā, viņš no Sebastjana Fetela atpaliek jau par 53 punktiem un vēl priekšā septiņi posmi. “Pēc Singapūras GP rezultāta mēs pieņemsim lēmumu šajā lietā,” paziņoja “Ferrari” komandas boss Stefano Domenikalli. “Ja atstatums līdz līderiem turpinās pieaugt, ir bezjēdzīgi domāt, ka mūsu uzlabojumi un iegūtā sekundes desmitdaļa būs pietiekama, lai atgūtu zaudēto.”

“Ferrari” pamešana varētu būt Masas F1 karjeras labākais lēmums, uzskata vairāki eksperti. “Ja vinš spēs nākamajā sezonā tikt pie līguma “Lotus” komandā, tad šis pavērsiens var kļūt par lābāko viņa karjerā,” uzskata Lučiāno Burti, bijušais “Prost” un “Jaguar” pilots, kurš šobrīd strādā Brazīlijas TV par ekspertu. Arī Masas menedžeris Nikolā Tods ir izteicies, ka regulāri spēlējot otrā pilota lomu, “Masa esot pazaudējis savus slepkavas instinktus”. Pēc Toda domām komandā, kurā brazīlietim būs pilna rīcības brīvība, mēs atkal ieraudzīsim Masu, kurš 2008.gadā cīnījās par titulu ar Hamiltonu.

Tostarp nesenie Masas paziņojumi par to, ka brazīlietis sākot ar Singapūru strādās tikai savā labā, ir izraisījuši smieklu lēkmi Lukam di Montidzemolo: “Masa nepalīdzēs Alonso? Lūdzu! Viņš pilnīgi noteikti to darīs, palīdzot mums konstruktoru kausa cīņā un Alonso pilotu titula cīņā. Komanda atbalstīs Alonso līdz pat pēdējam metram.” Savukārt attiecībā uz iemesliem, kādēļ Montidzemolo izšķīries par Masas atlaišanu, “Ferrari” prezidents norādīja uz brazīlieša nestabilitāti: “Mums vajadzēja rezultātus un viņš tos spēja sagādāt, tomēr pietrūka stabilitātes. Pērn mums ļoti pietrūka viņa punkti Konstruktoru kausā. Izmaiņas nāks viņam par labu.”

1 KOMENTĀRS