Foto: Džeiks Rozencveigs

Singapūras trasē veiktas izmaiņas 10.līkumā – jocīgais ‘Singapore Sling’ ir pazudis.

‘Singapore Sling’ ‘S’ veida bremzētājs bija visai dīvains veidojums ar neloģisku trajektoriju un augstām apmalēm, kas sodīja pilotus par sīkāko kļūdu vai nespēju noregulēt formulu. Sarežģīti līkumi, protams, ir vajadzīgi un tie ir labs pārbaudījums pilotu spējām, tomēr šis neiekļāvās kopējā trases plūsmā un bija kā žaga ārijas vidū.

Singapūras SlingTagad līkums ir iztaisnots un tas izbraucams vienā elpas vilcienā, lai gan nevar aizmirst par ļoti precīzu līkuma ieeju, jo vieta kļūdai nav – abās pusēs ir betona siena. Pamanāmākais efekts būs aptuveni 1 sekundes uzlabojums apļa laikā, tomēr tam var būt arī citi pozitīvi aspekti. Proti, jaunais līkums padara sekojošo 11. un 12. līkumu kompleksu interesantāku – tagad šo sasaisti varēs izbaukt ar lielāku sākuma ātrumu un tādejādi tie kļūs prasīgāki pret mašīnas stabilitāti un pilotēšanas precizitāti.

Tas vēl nav viss, jo lielāks ātrums šajā sekcijā pavērs labākas iespējas apdzīšanai pirms 13.pagrieziena. Bremzēšanas laikā pirms šī līkuma būs labākas iespējas iebraukt balkus, ja vien iepriekšējos pagriezienos jau sākot no 9. līkuma, cauri 10. izmainītajam pagriezienam un 11.-12.līkumu kompleksam izdosies saglabāt lielāku ātrumu un pietuvoties savas oponentam. Realitātē šo teoriju varēsim novērtēt jau svētdien.

Atgādinu, ka šodien jau 13:00 pēc Latvijas laika sākas 1.treniņbraucieni un tiksimies ar Jums “Viasat Sport Baltic” tiešraidē – gaidu komentārus un jautājumus!

Attēls: Nīls Džeimss