Foto: Red Bull/Getty

Šonedēļ „Viasat” sporta kanāls „Viasat Sport Baltic” (VSB) piedāvā Pirmās Formulas Singapūras GP treniņbraucienu, kvalifikācijas un Grand Prix izcīņas tiešraides. Nenokavē Pirmo Formulu tikai „Viasat Sport Baltic” kanālā!

Uz F1 2013.gada sezonas 13.posmu Singapūrā Ferrari, Mercedes un Lotus ierodas ar vienu domu – apturēt Pasaules čempionāta līderi Sebastianu Fetelu un dot savu komandu līderiem Fernando Alonso, Luisam Hamiltonam un Kimi Raikonenam iespēju sezonas atlikušajos posmos cīnīties ar Fetelu par čempiona titulu. Šobrīd Fetelam ir 222, Alonso 169, Hamiltonam 141 un Raikonenam 134 punkti. Pirmie trīs Singapūrā jau ir uzvarējuši, bet Raikonena labākais finišs ir 6.vieta pērn. Lotus komandas vadītājs Ēriks Buljē uzskata, ka Singapūrā par uzvaru šogad varēs pacīnīties arī Lotus piloti Raikonens un Romēns Grožāns. Ņemot vērā, ka somu pilots no nākamās sezonas atgriežas Ferrari, viņa atbrīvotā vieta šobrīd ir iekārojamākā vieta bez komandām esošajiem pilotiem. Galvenie favorīti uz to ir Niko Hulkenbergs un Felipe Masa. Brazīlietis jau pavisam oficiāli ir paziņojis, ka pēdējos septiņos posmos vairs nepildīs Ferrari 2.numuru lomu un domās tikai par savu sniegumu. Jau sākot ar Singapūras pirmajiem treniņbraucieniem. Piektdien plkst. 13:00 pēc Latvijas laika.

Arī Singapūrā galvenais pretendents uz uzvaru ir čempionāta līderis Fetels

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Naktī viss izskatās savādāk un nākamais Formula 1 čempionāta posms notiks naktī – Singapūras GP pie mākslīgā apgaismojuma. Ar apgaismojumu viss ir kārtībā – tas ir izcils, tomēr bez šaubām tas nedaudz izmaina cilvēka redzes perspektīvu un šajā gadījumā pilotiem jārēķinās ar vēl vienu blakus apstākli. Neskatoties uz visu, ir piloti, kuriem īpaši labi veicies Singapūrā – Alonso, Hamiltons un Fetels, un tā nav sagadīšanās, ka visi trīs ir čempionāta vadībā un cīnās par titulu. Tomēr reāli Singapūras posms būs pēdējais, kad Alonso un Hamiltons vēl var aizķerties cīņā par titulu, jo arī vadošajām komandām jau ir jāsāk pilnībā pievērsties 2014.gada sezonai, kura nes revolūciju tehniskajā jomā. Pieredze rāda, ka arī Singapūrā galvenais pretendents uz uzvaru ir čempionāta līderis Fetels, kura Red Bull formula jau kopš 2010.gada pārspēj konkurentus aerodinamikas un vilces īpašību jomā. Bet šīs jomas ir vitāli svarīgas lielākajā daļā F1 kalendāra trasēs. Arī Singapūrā.“

Singapūras GP latviešu valodā komentēs VSB komentētāji Ģirts Timrots, Jānis Janševics un Aldis Putniņš.

Singapūras Grand Prix kanālā „Viasat Sport Baltic”:

  • Piektdien, 20.septembrī, plkst. 13:00 F1 Singapūras GP 1.treniņbraucieni.
  • Sestdien, 21.septembrī, plkst. 11:20 F1 Singapūras GP 2.treniņbraucieni.
  • Sestdien, 21.septembrī, plkst. 14:50 F1 Singapūras GP 3.treniņbraucieni.
  • Sestdien, 21.septembrī, plkst. 15:55 F1 Singapūras GP kvalifikācija.
  • Svētdien, 22.septembrī, plkst. 14:50 F1 Singapūras GP.