Foto: Red Bull/Getty
Foto: Red Bull/Getty

Sebastjans Fetels jau šajā nedēļas nogalē Japānā var kļūt par 2013. gada F1 čempionu. Lai tas notiktu, viņam Suzukas trasē ir jāuzvar, bet Fernando Alonso nedrīkst finišēt augstāk par devīto vietu.

“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners gan ir pārliecināts, ka ar svinībām būs jāpagaida, jo parasti Alonso ierindojas augstākā vietā. Ja neskaita izstāšanos Malaizijā, šogad “Ferrari” pilots ne reizi nav finišējis zemāk par astoto vietu. Savukārt, ja Fetels uzvarēs arī Japānā, piecas uzvaras pēc kārtas vācietis būs guvis pirmo reizi F1 karjerā.

“Iespēja, ka uzvarēsim jau Japānā, ir ārkārtīgi zema,” saka Horners. “Kad Alonso pēdējo reizi vispār ir finišējis devītajā vietā? Tāpēc, kamēr mēs uzvaram sacīkstēs, nedomāju satraukties par to, kurā trasē iegūsim šo titulu.”

Tomēr “Red Bull” komanda negatavojas piebremzēt arī pēc tam, kad būs izcīnīts kārtējais tituls.

“Mēs brauksim ar gāzi grīdā līdz pašām čempionāta beigām, līdz pat finiša karogam Brazīlijā,” turpina Horners. “Mēs nespējam kontrolēt to, ko dara citi, bet varam stimulēt paši sevi un tas ir tieši tas, ko mēs darīsim. Sebs šobrīd brauc fantastiski labi. Tas ir neticami ar kādu pārliecību un disciplīnu viņš pilotē šo mašīnu.”

Fetels iepriekšējā posmā Korejā jau ceturto reizi karjerā un otro posmu pēc kārtas ieguva “grand slam”, startējot no pirmās pozīcijas, pavadot vadībā visu sacīksti, uzrādot ātrāko apli sacensībās un finišējot pirmajā vietā.

Tikmēr arvien nerimst runas par to, kā Fetela formulai var būt tik laba saķere, ka līkumus viņš spējīgs izbraukt bez vismazākās sānslīdes un paātrinās labāk kā citi. Sākotnēji baumoja, ka tā varētu būt vilces kontrole, tomēr vēlāk prese izprātoja, ka tā ir kāda atļauta sistēma, kas imitē vilces kontroli. Tagad presē parādījusies informācija, ka vilces kontroles efektu, iespējams, palīdz radīt KERS sistēma, kas šī eksperimenta dēļ šogad “Red Bull” komandai nereti pārtrauc darboties.

1 KOMENTĀRS

 1. britu humors pilnā dailē –

  “..Paul Di Resta, the unlikeliest looking Italian I’ve ever seen and a cousin of the IndyCar driver with the funniest Scottish name you have ever heard, Dario Franchitti, (..)”

  Tas no Roy the Boy’s Betting Guide to Japan iekš pitpass.com – rekomendēju 😀

 2. Ko parasti saka pēc ceturtās reizes ?! – Pareizi – zatra–l !
  Un, ja neskaita šī gada titulu, tad pat tādās cīņās un tā pasmuki izcīnīti, bet tā vai tā za 🙂
  Godīgi sakot man gribētos, lai tas vairāku gadu karalis ir tāds harizmātiskāks – interesantāks cilvēks – kā bija Šūmis, kā varētu būt Batons, Hamis vai Alonso … Vetels – protams kā joku to domāju, bet man mazliet tā kā atgādina kāda priekšnieka gailīgu dēlēnu !

 3. Nu, puišelis vai nē, bet savu darbu izdarīja godam. Un es domāju, ka nav līdz galam novērtēts, t.sk. no pašas RBR puses, kas visu laiku uzbāžas ar nevajadzīgām norādēm. Un Alonso pats pakāsa šī gada titulu. Pēc Silverstonas gonkas Fettels skrēja uz jauno braucēju testiem, kamēr Alonso vienkārši aizbrauca mājās.

 4. nu izsteniba man biku nesaprasana par to kapec ta visi noliek Vetelu, oki pats esmu Hamja fans, bet nu visu cienu Vetelam ko vins ir sasniedzis, pats Horners atdzist,ka biezi pec sacikstem citi party un brauc uz viesnicam, bet vins iet atpakal pie inzinieriem un izruna visu kas ir bijis sacikste un analize datus.
  visu cienu ka cilveki ta izdarijusi majas darbu un visu sasniedz.

  a citi ta runa ka F1 titulu izcinat tas pats kas uz saldu aizbraukt.

  • elmar a to ka izmainiija riepu sastaavu,feteels ari gaaja sudzeeties peec gonkaam kas vinjam neizdevaas. kur jau vareeja pirmajagonka australija maniit ka lotus un ferrari bija aukstumos,bet mercedesi,un red bull nebija apmierinaati ar riepaam..klau beidz te teikt kas te visi partijaas. visi stradaa pie formulaam ne tikai pirkstelis…

 5. Man absolūti nebūtu nekas pretī ja Japāna Sebs vinnētu,bet Diass ieņemtu devīto placi!:) Tad vairs nebūtu nekādu sazvērestību,pieņēmumu no sērijas kas būtu ja būtu.Sebs tā pat būs četrkārtējais,bet vai Diass būs otrais……gribētos domāt,ka nē.
  Otrajam jābūt Kimim,bet trešajam Hamim.:)