Fernando Alonso ir pārliecināts, ka viņa topošais komandas biedrs nebūs ātrāks par pašreizējo. To spānis paziņoja pēc ierašanās Japānā, kur šonedēļ norisināsies kārtējais F1 posms.

Kā zināms, Kimi Raikonens nākamajā gadā kļūs par Felipes Masas aizstājēju “Ferrari” komandā.

“Nākamajā gadā, kopā ar Kimi, mēs varam aizvadīt ļoti labu čempionātu un izcīnīt daudzus punktus “Ferrari” komandai,” sacīja Alonso. “Tomēr, runājot par ātrumu, es domāju, ka Felipe nav lēnāks par viņu. Kad viņi brauca vienā komandā, Felipe bija tikpat ātrs. Tātad, ja mašīna būs ātra, mēs spēsim izbaudīt sezonu, bet, ja tā nebūs ļoti ātra, sezona būs līdzīga kā šī.”

Tagad, kad piecus posmus pirms šīs sezonas beigām Alonso no līdera Sebastjana Fetela atpaliek 77 punktus, par galvenajiem mērķiem spānis pasludinājis otrās vietas iegūšanu gan individuālajā vērtējumā, gan Konstruktoru kausā.

“Kad ir beigušās izredzes cīnīties par čempiona titulu, ir daudz grūtāk sevi motivēt,” nenoliedz Alonso. “Lai gan šis mērķis nav no priecīgākajiem, es turpinu cīnīties par otro vietu. 22 citi piloti ir daudz sliktākā situācijā, jo ieņem trešo, ceturto, piekto un desmito vietu. Lielais mērķis ir otrās vietas izcīnīšana Konstruktoru kausā, tāpēc būs svarīgi mums abiem ar Filipi cieši strādāt vienam ar otru. Būtu jauki, ja mēs abi varētu kāpt uz pjedestāla, lai nosvinētu kādu uzvaru vai citu sasniegumu. Komanda būtu pelnījusi prieku. Mēs smagi strādāsim un, ja skatāmies no šāda viedokļa, motivāciju nav grūti atrast.”

1 KOMENTĀRS

  • Kā tagad modīgi saka – viss ir galvā! Bet Masam galvā ir nopietnas psiholoģiskas problēmas, kas raksturīgas tieši viņam. Masas atsperes incidents ne tuvu nebija tas smagākais. Atcerēsimies kaut vai tādus uzvārdus, kā Fanhio, Lauda, Hakinens – viņi visi savā laikā piedzīvoja dzīvībai reāli bīstamas avārijas, taču vēlāk spēja izcīnīt vairākus titulus. Arī citi čempioni pirms tam bija lauzuši kaulus, bet spējuši atgriezties bez problēmām.
   Masa nekad nav bijis labs – viņa mašīna ir bijusi laba, bet ne viņš!

 1. Nu to, kurš no viņiem būs ātrāks, redzēsim nākamajā sezonā. Nevar izslēgt, ka Raikkonens ir kļuvis tagad ātrāks un Massa lēnāks.
  Interesanti vai Alonso un Kimi braukšanas stili ir līdzīgi?! Ka nesanāk tā, ka kāds, kurš būs lēnāks no abiem sūdzās, ka auto uzbūvēts otra braukšanas stilam…

   • Tad būs līdzīgi kā savulaik, kad Vilnēvs un Panis brauca BAR.
    Vilnēvam nenormāli agresīvs stils – nogriež visus līkumus un palēkdamies, savukārt Panis tik plūdeni visiem curbiem apbrauca…

 2. Runājot par šā gada čempionātu tad smaidu izraisa Alonso optimisms gan KK ieskaitē gan individuāli.
  Individuāli viss vēl var mainīties,izņemot protams Seba pirmo vietu jo ja atlikušajās sacīkstēs nenojuks ne Kimi ne Luisitas auto tad visticamāk šie abi arī aizņems otro un trešo vietu jo reāli ir ātrāki un talantīgāki nekā tas spāņu solītājs-nepildītājs.:)
  Un vēl kas,ļoti nekorekti no Fernado puses ir salīdzināt Kimi ar Filipu-pilnīgi dažādi piloti,ar dažādu motivāciju,cīņas sparu un varējumu!Mans nosliecas domāt,ka Ferrari ne jau tāpēc uzaicināja Kimi lai tam iedotu otrās stabules statusu.Visdrīzāk melno darbu darīs pats spānis jo jau vairāku gadu garumā nav paveicis galveno solijumu,kļūt par čempionu vismaz vienā sezonā!Tā vietā viņš ar mainīgām sekmēm kuļas gan par turlīra tabulas dalvgali,bet augstāk par otro pleķi tā pat nav ticis un arī netiks!:)
  Tā kā viss šitas ko tas blēdis tagad ir pateicis nav nekas cits kā kārtējā tufta-spānim vienmēr ir paticis uzdot iedomāto par realitāti.
  Personīgi es par Kimi un Hami-Sebs ir ārpus konkurences!:)