Foto: Marussia
Foto: Marussia

Krievu komanda “Marussia” tuvākajā nākotnē gatavojas sākt savu F1 motoru ražošanu, trešdien paziņoja vienības īpašnieks Nikolajs Fomenko.

“Marussia” komanda kopš saviem pirmsākumiem izmanto “Cosworth” ražotos dzinējus, ar ko startē arī šogad, bet 2014. gadā tiks uzsākta sadarbība ar “Ferrari”. Lai gan līgums noslēgts uz trim sezonām, “Marussia” pieļauj iespēju jau 2016. gadā startēt ar saviem motoriem, portāla “autosport.com” krievu versijai pavēstījis Fomenko.

“Ja mēs izdzīvosim līdz 2016. gada sezonai, domāju, ka mums būs pašiem savi motori,” saka Fomenko. “Šobrīd ejam uz to un tas ir mūsu galvenais mērķis.”

Šīs sezonas beigās, kad beigsies V8 atmosfērisko motoru ēra, “Cosworth” pametīs Formulu 1, bet “Renault”, “Ferrari” un “Mercedes” jau gatavo jaunos V6 turbo dzinējus. Zināms, ka 2015. gadā viņiem pievienosies arī “Honda”, kas jau noslēgusi motoru piegādes vienošanos ar “McLaren” komandu.

1 KOMENTĀRS

  1. A pupok ņerazvjažeca !? 🙂
    Nē nu man patīk krievu ambīcijas – vot to es saprotu – nevis sēž stūrītī un čīkst – iedodiet, lūdzu, mums motoriņus !
    Un pat, ja liekot pārnesumā formula ķērks kā Gaziks jeb lai to iedarbinātu tā būs jāvelk veselu apli, viņi varēs staigāt ar augstu paceltu galvu, ka lūk mums savs motors ! Malači !
    Tas Fomenko vispār ir fantastiski talantīgs cilvēks ! Dziedāja – sasniedza ļoti daudz ko kā dziedātājs, aizgāja kino, parādīja sevi kā lielisku aktieri un joprojām saņemot kaudzēm piedāvājumu filmēties, nolēma braukt auto sacīkstēs – labi pabrauca sporta auto starptautiskās sērijās un tagad kā angļi saka runs F1 komandu – cilvēkam vienkārši viss sanāk – kā ir tas teiciens – talantīgs cilvēks ir talantīgs visā !
    Re ku labs video ar viņu: