Foto: MotoGP.com

Svētdien, 13.oktobrī, „Viasat” sporta kanāls „Viasat Sport Baltic” (VSB) pārraidīs MotoGP Pasaules čempionāta motošosejā Malaizijas Lielās Balvas izcīņu. Nenokavējiet MotoGP tikai kanālā „Viasat Sport Baltic”!

“F1LV

MotoGP klases Pasaules čempionāta līderis pēc diviem zaudējumiem Horhem Lorenco Silverstonā un Misano, pēdējā posmā izcīnīja svarīgu uzvaru Aragonas Lielās Balvas izcīņā. Viegli šī uzvara nenāca – pēc kontakta ar Honda komandas biedra Dani Pedrosas motociklu, Marks, iespējams, sabojāja tautieša motocikla vilkmes kontroles sensoru un mirkli vēlāk Dani piedzīvoja smagu kritienu. Arī divkārtējais pasaules čempions Lorenco ieteica tiesnešiem pievērst Markesa braukšanai lielāku uzmanību – tā ne pirmo reizi apdraud viņa konkurentu veselību un dzīvību. Taču tas diez vai ietekmēs šī gada čempionāta iznākumu – Markesam ir 278, Lorenco 239 un Pedrosam 219 punkti. Bet līdz čempionāta beigām palikuši tikai četri posmi.

Krietni sīvāka cīņa kopvērtējumā ir Moto2 klasē – līderim Skotam Redingam šobrīd ir 215, Polam Espargaro 195, Estevem Rabatam 171 punkts.

Tomēr visaizraujošākā cīņa čempionāta beigās būs Moto3 klasē. Misano un Aragonā uzvaras izcīnīja Alekss Rinss, kurš tagad no Luisa Saloma atpaliek tikai deviņus punktus, un vēl trīs punkti mazāk ir Maverikam Vinjalesam.

Malaizijā turpināsies visu trīs čempionāta klašu līderu “medības”
VSB komentētājs Tāls Meļķis: “Malaizijā turpināsies visu trīs čempionāta klašu līderu “medības”. MotoGP klasē Lorenco jāuzvar un jācer, ka kāds (Pedrosa, Rossi, Bradls) būs aiz viņa un pirms kopvērtējuma līdera Markesa. Arī Moto2 un Moto3 pašreizējie līderi būs spiesti steidzīgi uzlabot savu ātrumu. Tomēr savas korekcijas var ieviest iespējamais lietus. Ar interesi gaidām, ko plašākai publikai parādīs nezināmie pašmāju braucēji.”

Lorenco varētu cerēt uz slapju trasi, kas šajos platuma grādos nebūtu pārsteigums
VSB komentētājs Aldis Putniņš: “MotoGP vadošie piloti pirms ierašanās Malaizijā sadalījušies divās frontēs: Marks Markess pret Horhi Lorenco un Dani Pedrosu. Debitanta fenomenālais sniegums un to pavadošā agresivitāte, kas brīžiem robežojas ar ‘Dieva sindromu’, ir likusi Pedrosam un Lorenco vismaz aizkulisēs apvienot spēkus un mēģināt ietekmēt Markesu psiholoģiski. Pēc Aragonas incidenta tiesneši ir piesprieduši Markesam vienu soda punktu par nelielo saķeršanos ar Pedrosu un tagad jaunā spāņa kontā ir jau trīs soda punkti. Taču kāda gan tam ir nozīme, ja viņš droši soļo pretim savam titulam un pat starts no peletona beigām šajā ziņā varētu neko nemainīt – viņš savulaik mazākajās klasēs jau ir to paveicis – uzvarējis no pēdējās starta pozīcijas. Malaizijā gaidīsim cīņu trasē, ne aizkulisēs, un šeit Lorenco, kurš vēl ir daudz maz reāls Markesa sāncensis kopvērtējumā, varētu cerēt uz slapju trasi, kas šajos platuma grādos nebūtu pārsteigums.”

MotoGP Malaizijas GP kanālā VSB komentēs Tāls Meļķis un Aldis Putniņš.

MotoGP Malaizijas GP kanālā VSB:
• Svētdien, 13.oktobrī 19:30 MotoGP Malaizijas GP. Moto3.
• Svētdien, 13.oktobrī 20:40 MotoGP Malaizijas GP. Moto2.
• Svētdien, 13.oktobrī 21:50 MotoGP Malaizijas GP. MotoGP.