Šona Edvardsa traģēdijas vietaPasauli pāršalkusi vēl viena traģēdija autosportā – šodien Austrālijā bojā gājis 26 gadus vecais britu pilots Šons Edvardss, kura “Porsche” automobilis smagi avarēja Kvīnslendas trasē un aizdegās.

Tobrīd Edvardss, kurš bija profesionāls autosportists, piedalījās privātos izklaides braucienos. Gan trase, gan auto tobrīd bija noīrēta privātām vajadzībām.

Viņš ir dēls septiņdesmito gadu F1 pilotam Gajam Edvardsam, kurš savulaik “Hill”, “Hesketh” un “BRM” komandu sastāvos aizvadījis 11 sacīkstes.

Šons Edvardss vēl nesen apmācīja filmas “Rush” aktierus braukšanā un pats piedalījās atsevišķās epizodēs, tēlojot pats savu tēvu, tostarp epizodē, kad no liesmām Nirburgringā izglābj “Ferrari” pilotu Nikiju Laudu.

Vēl pirms dažām dienām viņš savā “Twitter” mikroblogā pavēstīja: “Laiks izbraukt Kvīnslendas sacīkšu trasē. Jābūt jautri. Ceru, ka tur nebūs tik daudz ķenguru kā Baterstā.”

Negadījuma brīdī Edvardss automašīnā atradās pasažiera lomā, kamēr pie stūres sēdējis kāds 20 gadus vecs Brisbenas iedzīvotājs. Viņa ģimene redzējusi avāriju no tribīnēm, taču pilots izdzīvoja, lai gan ar smagām traumām tika nogādāts slimnīcā.

Pirms pieciem mēnešiem šajā trasē nositās arī kāds 23 gadus vecs motociklists.

Šons Edvardss ir 2006. gada FIA GT3 Eiropas čempions, kurš startēja tādos čempionātos kā FIA GT Series, “Porsche Supercup”, “American Le Mans Series” un šogad arī “Rolex Sports Car Series”.

1 KOMENTĀRS