2012. gada F1 finišs IndijāIndijas “Grand Prix” organizatori paziņojuši, ka uz nākošnedēļ gaidāmajām F1 sacensībām, kur Sebastjans Fetels visdrīzāk tiks kronēts par četrkārtēju pasaules čempionu, pārdotas vien 20 000 biļetes.

“Sajūsma, ar kādu tiek uzņems šis posms, ir mazāka kā iepriekš, taču esmu drošs, ka ieradīsies vairāk cilvēku kā 2012. gadā,” saka sacīkšu organizatoru “Jaypee” vadītājs Samērs Gaurs. “Šobrīd ir pārdotas 20 000 biļetes, tas ir pēdējais cipars, ko zinu.”

Kā zināms, 2014. gadā Indijā F1 sacīkstes netiks rīkotas, jo “Jaypee” nepiekrita tās pārcelt uz pavasari, kā vēlējās F1 vadība. Tas nozīmētu, ka starp šī un nākošā gada “Grand Prix” izcīņām ir uz pusi mazāk laika, līdz ar to nebūtu iespējams pilnvērtīgi sagatavoties. Indija plāno atgriezties kalendārā 2015. gadā.

Savā ziņā “Red Bull” komanda pat varētu cerēt, lai svinības nebūtu jārīko vis Indijā, bet gan pēc tam gaidāmo sacīkšu laikā Abū Dabī. Uz šo posmu, kas startēs saulrietā un finišēs jau naktī, šobrīd izpārdotas gandrīz visas biļetes – šobrīd atlikušas vairs tikai 2500 brīvas vietas tribīnēs. Paredzams, ka Abū Dabī posms šogad būs apmeklētāks kā jebkad iepriekš.

Tikmēr Valensija paziņojusi, ka savā trasē F1 sacīkstes vairs neuzņems. Sākotnēji izskanēja informācija, ka Spānijas “Grand Prix” varētu pārmaiņus notikt Barselonā un Valensijā, taču šis plāns izgāzies.

“Mums bija pārrunas ar Karalonijas prezidentu Arturu Masu, bet tad viņš pēkšņi mainīja kritērijus,” izteicies Valensijas prezidents Alberto Fabra. “Vispirms viņš tam piekrita, pēc tam vairs nē. Es nepiekritu nostājas maiņai, jo vadībai būtu jābūt lojālai un jādara kā apsolīts.”

Valensijai par atteikšanos no F1 sacīkstēm sods 54 miljonu EUR apmērā par līguma nosacījumu nepildīšanu nebūšot jāmaksā, jo izdevies veiksmīgi vienoties ar Berniju Eklstounu.

1 KOMENTĀRS

  1. Nav jau nekāds brīnums – iemetu aci iekšzemes kopprodukta tabulā un izrādās, ka Indija ir 138. vietā pasaulē ar nožēlojamiem 1500 $ ienākumu gadā uz cilvēku. Nākamā ‘bomzīgākā’ 1. formulas valsts ir Ķīna 87. vietā, bet jau 6000 $ uz cilvēku. Tā kā vidējam indietim F1 sacīkšu apmeklēšana ir tuvu kosmiskajai misijai 😀

  2. Un ko nu? RedBull stratēģi izplānos Marka uzvaru un Sebastiana izstāšanos parkinga kontroles defekta dēļ? :))
    Lai Marks no F1 aizietu lieku apkārt nerunādams un saglabājot to kronēšanas aktu lojālākajai ņeftjaņiku publikai?