Foto: Aldis Putniņš

“Ferrari” komandas vadītājs Stefano Domenikalli, atbildot uz līdzjutēju jautājumiem komandas mājas lapā, ir atzinis, ka savulaik Maranello vienība apsvēra iespēju nolīgt Robertu Kubicu.

“F1LV

Nevar aizmirst, ka Kubicam bija jāstartē “Renault” komandā 2011.gadā, tomēr rallijā gūtās smagās rokas traumas pagaidām ir pielikušas punktu poļu pilota Formula 1 karjerai un pēc Domenikalli domām tās neļaus atgriezties F1 arī nākotnē. Šogad Kubica veiksmīgi startē WRC2 kategorijā, bet nākamajā sezonā plāno startus jau WRC čempionātā.

“Jā, mēs viņu cītīgi pieskatījām. Diemžēl, es domāju, ka viņš nespēs atgriezties, jo pastāv nopietnas fizioloģiska rakstura problēmas ar roku,” skaidroja Domenikalli. “Viņam būtu grūti reaģēt konkrētos apstākļos un situācijās. Tiešām ļoti žēl.”

Tāpat Domenikalli nācās skaidrot situāciju par Fernando Alonso publisko kritiku pēc Ungārijas GP un tai sekojošo Lukas di Montidzemolo reakciju.

“Ja man būtu kaut kas sakāms, tad es to darītu aiz aizvērtām durvīm – tieši tā, kā es to daru ar mūsu inženieriem,” atzina Domenikalli, kurš bija galvenais Kimi Raikonena nolīgšanas atbalstītājs “Ferrari” komandā. “Es to darītu privāti un stingrā manierē. Taču publiski es vienmēr aizstāvētu komandu. Kad viņš (Alonso) pārkāpa robežu, iejaucās prezidents Montidzemolo. Mums bija privātas sarunas.”

“Nevaram aizmirst, ka pēdējos divos gados “Ferrari” bija tuvu titulam galvenokārt pateicoties Fernando,” turpināja itālietis. “Diemžēl mēs nespējām viņu nodrošināt ar mašīnu, kas atbilst viņa talantam.”

“Ja Felipe nespēja nodrošināt tos rezultātus, ko mēs no viņa gaidījām, tad galvenokārt tāpēc, ka mašīna pēdējos gados ir bijusi hiper-jūtīga ar ļoti nestabilu aizmuguri,” attiecībā uz Masas situāciju skaidroja Domenikalli. “Mēs nolīgām Raikonenu, jo vēlējāmies sasniegt vairāk. Kad savulaik mēs viņu nomainījām ar Alonso, mēs nebijām apmierināti ar viņa sniegumu. Tagad viņš atgriežas un viņam ir liela vēlme sasniegt labus rezultātus.”

1 KOMENTĀRS