Sebastjans FetelsSebastjans Fetels šonedēļ Indijā visticamāk tiks kronēts par 2013. gada F1 čempionu. Kas viņam jāizdara, lai tas notiktu?

“Ferrari” pilots Fernando Alonso ir vienīgais, kurš teorētiski vēl var kļūt par šī gada čempionu, lai gan praktiski tas ir gandrīz neiespējami – četrus posmus pirms sezonas beigām abu līderu starpā jau 90 punkti. Iespējamie scenāriji, kā Fetels var kļūt par čempionu Indijas “Grand Prix”, ir vairāki.

– Ja Alonso finišē trešais vai zemāk, Fetels kļūst par čempionu arī tad, ja punktus neizcīna.
– Ja Alonso izcīna otro vietu, Fetelam jāfinišē astotajam vai augstāk.
– Ja Fetels izcīna piekto vai augstāku vietu, viņš kļūst par čempionu, neatkarīgi no Alonso izcīnītās vietas.

Par Konstruktoru kausa uzvarētājiem šonedēļ var kļūt arī Fetela pārstāvētā “Red Bull” komanda. Arī šeit scenāriji, kas var notikt, ir vairāki. Pašlaik “Red Bull” ir 148 punktus priekšā “Ferrari” komandai, bet, lai jau Indijā izcīnītu vērtīgo titulu, pēc šīm sacensībām pārsvaram pār tuvākajiem sekotājiem jābūt vismaz 129 punktiem.

– Ja “Ferrari” piloti izcīna dubultuzvaru, “Red Bull” braucējiem nepieciešama vismaz trešā un piektā vieta.
– Ja ubultuzvaru izcīna “Mercedes” komanda, “Red Bull” titula nodrošināšanai nepieciešama vismaz sestā/septītā, piektā/astotā vai ceturtā/devītā vieta.
– Ja punktus neizcīna neviens no “Ferrari” un “Mercedes” pilotiem, “Red Bull” automātiski kļūst par čempioniem.
– Ja “Red Bull” piloti netiek pie punktiem, “Ferrari” nedrīkst finišēt augstāk par trešo/astoto vai otro/desmito vietu, kā arī “Mercedes” nedrīkst tikt augstāk par pirmo/astoto pozīciju.

1 KOMENTĀRS

  • domaaju ka ne tuvaakajaa laikaa. Sebs kaa pilots veel ne tuvu nav sasniedzis briedumu. un domaaju ka vinjam, kaa 4kaarteejam chempionam, atradiisies vieta jebkuraa komandaa. iipashi kuras riiciibaa buus aatraakaa mashiina peec lielajaam turbo paarmainjaam.

   taa ka naakamaas divas sezonas buus lielaa iespeeja Fetela vajaataajiem. gan arii soliitaajiem un chiku kaleejiem. 🙂 ja nu gadiisies haljava tikt pie labaakaa motora.

   • Nenoliedzami Sebs ir labs pilots, bet vai viņš būs gatavs ieguldīt komandā, ja auto nebūs tik labs kā pēdējos 2 gadus, un cīnīsies ar 100% atdevi…

   • nu nez. nav dzirdeets ka kaads suudzeetos par Seba darba speejaam un atdeves truukumu. ir gana daudz padariijis lai Sarkanais Bullis klausiitu tieshi vinjam.