Foto: Red Bull/Getty

Sebastjanam Fetelam piešķirts brīdinājums un “Red Bull” komandai naudas sods par vācieša svinībās starta finiša tainē Indijā.

Pēc goda apļa Indijas GP Fetels vēlreiz izbrauca starta finiša taisnē, kur nolēma nosvinēt savu čempiona titulu ar pāris ‘saulītēm’ un vēlāk arī izkāpa no mašīnas, lai dotos tuvāk pie līdzjutējiem galvenajā tribīnē. Vēlāk tiesneši par ‘parc ferme’ pārkāpumiem piesprieda “Red Bull” komandai naudas sodu €25000 apmērā, kamēr Fetels saņēma brīdinājumu.

Tiesneši ņēma vērā īpašos apstākļus un nopietnāks sods par pārkāpumiem nesekoja. Nevar aizmirst, ka Fetels iemeta skatītājos savus cimdus un to darīt pirms svēršanās procedūras ir aizliegts.

Interesanti, ka nelielu ‘saulīti’ Fetels uzgrieza arī pēc sava 2011.gada titula izcīnīšanas Suzukā (video), tomēr tas palika ‘aiz kadra’ oficiālajā TV translācijā un atiesneši to nepamanīja.

1 KOMENTĀRS

 1. Nu nebūs viņš publikas mīlēts Pasaules čempions! Shumis vismaz atdeva parādu Barichelo vai Masam, bet no šitā Ņūija uztaisītā čempiona, to nesagaidīsi! Kā Vāģos Doks Hadsons teica: cik reizes Tu esi mūžā palīdzējis citam? Un es Tev atvainošos.:)))

  • citiem paliidzot auto karaliskajaa klasee piloti kljuust par ierochu neseejiem. taadi kaa Bariks un Massa.

   pasaules chempioni domaa par sevi un paliidz tikai sev celjaa peec panaakumiem. dziedi vai raudi, bet Seba stikjis-nikjis Malaizijaa ir chempiona raxtura paziime. vinjsh paliidz sev un saviem rekordiem 😛

   • Šumis palika par kāda ieroču nesēju? Ik pa laikam jau var arī dot ne tikai ņemt. Labi šodien Vēberam tāpat nobira vāģis, bet tika arī izdarīts viss no komandas puses, lai Vēbers nevarētu konkurēt ar “brīnumbērnu”.
    p.s. par Malaizijas tizlumu un viņa atrunām pēc gonkas vispār nerunāsim.

   • tur gan tev piekriitu. kas ir, tas ir- attaisnoties peec Malaizijas vinjam nevajadzeeja. tas taa bishk childish. gan jau gadiem ejot vinjsh sapratiis ka taa nevajadzeeja dariit.

    tomeer neaizmirsiisim ka pirmaam kaartaam kljuudijaas Red Bull vadiiba, dodot aplamo “Multi 21” paveeli. nevis saciikshu brauceejs kursh trasee grib dariit to kaadeelj ir dzimis. proti- uzvareet.

    peec shii incidenta gan Red Bull, gan Mercedes augstaakie vadiibas speeki atzina ka komandu paveeles ir fui, fui, fui. ka tas neatbilst sportiskajam garam un labam ziimola imidžam. taapeec es uzskatu ka Malaizijaa kljuudiijaas Horners, nevis Fetels. arii Didi Mateshits taa lika noprast savu viedokli. un Mercedes korperatiivie uzvalki par Braunu Rossa aktivitaateem domaaja tieshi taa pat.

    taapeec,… varbuut teiksim Fetelam paldies! deelj vinja nepiekaapiibas komandu tiesho paveelju risks ir radikaali mazinaajies.

   • Beidz te pļurkstēt.

    Pirms tam Šūmis bija ļaunais, kad Baričello saņēma pavēles.

    Bet 3 vai 4 posmā jau pavēles panesās. Tas ir vienkārši nožēlojami.

  • Un Šumis bija tas mīlētais Pasaules Čempions!? Ha ha ha…

   Es rakstu bez pārbaudīšanas, bet man liekas, ka Ņūvijs strādāja Red Bull jau kādus 3 gadus un nebija šajā laikā “uztaisījis” pat nevienu uzvaru. Palabojiet mani, ja man nav taisnība!

   Lai kaut ko uztaisītu ir vajadzīgs čempiona materiāls…

 2. Vēl jau ir kur tiekties 🙂 Žēl , ka pilotiem specifikas dēļ jātērpjas kaut kādos kombinezonos un ķiverēs 🙂 Daudz smukāk taču būtu, ja varētu izkāpt no Formulas frakā ar tauriņu, paklanīties publikai un izteikt pateicību Partijai un Valdībai 😛 Uzkurieni gan iet autosports? 🙂

  • kā teica padarmijā – ‘sardzes reglaments (karauļnij ustav) ir ar asinīm raxtīts’. a-sporta noteikumi lielā mērā – tāpat

   tā ka atminot skaisto frāzi, kas tagad laikam Ministru Kabineta sēžu zālē apskatāms ‘ Viens Likums – Viena Taisnība Visiem”, kaut kādam sodam bija jāseko.

   gan jau ka šito padārgo donutu dēļ ne RBR, ne 4-kārtējais čempions neizputēs 😉