Foto: Lotus/LAT

Kimi Raikonens saņēmis diskvalifikāciju pēc Abu Dabi kvalifikācijas par mašīnas grīdas neatbilstību noteikumiem.

“F1LV

FIA tiesneši uzaicināja “Lotus” pārstāvjus pēc kvalifikācijas, lai uzklausītu paskaidrojumus par to, kāpēc mašīnas grīda nespēj izturēt elastības testu – mašīnas grīdas kreisā puse testa rezultātā deformējās vairāk par pieļaujamiem 5mm vertikālā virzienā.

“Lotus” komanda skaidroja, ka deformēšanās radusies dēļ mehāniskā bojājuma, kas radies braucot pāri trases apmalēm, tomēr tiesneši uzskatīja, ka šis skaidrojums nav pietiekams, lai komanda izvairītos no soda. Kimi Raikonens, kura formulai konstatēts pārkāpums, startēs no pēdējās starta pozīcijas.

1 KOMENTĀRS

  • no vienas puses ja, bet no otras puses uztaisi planaku gridu, kura pie noteikta atruma sak deformeties un palielina piespiedej speku vai ka citadi uzlabo masinas veiktspeju.

   man vairak nepatik ka tie noteikumi nav vienadi, sodien carlijs speciali vairakas reizes braucejus bridinaja ka nepielaus parkap trasu robezus, bet Q1 masa un vel daudzi pedeja likuma normali ar abiem ratiem bija ara no trases bet sods nesekoja… Q3 ari dazi normali arpus trases izlaida.

   • Abiem vai visiem 4iem? Ar diviem jau var. Bet jā, bija arī šodien gadījumi, ka pārītis izbrauca ar visiem.

    Vispār vajadzēja vecās labās grants joslas un tad vot redzētu kā izbraukt no trases…

 1. pareizi ir! kaartiibai ir jaabuut. ja nesodiitu, tad visi saaktu liifereet paaris milimetrus shurp un turp. un saaktos milziigs bardaks.

  driiz raadiis filmu ‘Rush’. tur lielaa blondaa Tōra (James Hunt) mashiinai atradiis nedaudz pa daudz mashiinas platumaa. un atnjems punkus par uzvaru! forshi, ne?

  Kimim veel ir paveicies ka tikai kvalifikaacijas rezultaatus anulee.