Jau sestdien Abu Dabi noskaidrojās GP3 un GP2 čempioni.

Kvjats nokārto formalitātes

Lielākā uzmanība tika pievērsta “Toro Rosso” jaunieguvumam Daņila Kvjatam, kurš GP3 kopvērtējumā pirms pēdējā posma atradās otrajā vietā. Neskatoties uz to, ka jauno krievu vēroja visa Formula 1 pasaule, viņa roka un kāja nenodrebēja – jau piektdien Kvjats “MW Arden” sastāvā uzrādīja ātrāko laiku treniņā, tad izcīnīja pole kvalivikācijā, bet sestdien arī uzvaru pirmajā sacīkstē, ar ko pietika, lai priekšlaicīgi nodrošinātu sev titulu, jo tuvākie sāncenši piedzīvoja neveiksmes.

Kamēr argentīnietis Faku Regalija, kas bija līderis pirms Abu Dabi, savas izredzes sabojāja jau kvalifikācijā, igaunis Kevins Korjuss spēja kvalificēties trešajā pozīcijā, tomēr noslāpēja mašīnu jau startā un zaudēja cerības uz labu rezultātu. Korjuss finišēja 13.vietā un līdz ar to arī otrajā braucienā punktos nespēja finišēt. Kopvērtējumā igaunis no trešās vietas atkrita uz septīto, jo situācija galvgalī bija ļoti cieša – aiz Kvjata palika Regalija, bet trešais sezonu noslēdza Konors Deilijs, kamēr Tio Elinass, kurš bija čempionāta līderis sezonas vidusdaļā un kurš uzvarēja Abu Dabi otrajā sacīkstē svētdien, palika ceturtais.

Foto: GP3 Media/LAT

 

GP2 tirumfē šveicietis

Arī GP2 sēriju čempions noskaidrojās jau sestdien, kad pirmajā sacīkstē viens no titula pretendentiem Sems Bērds noslāpēja formulas dzinēju startā un nespēja sacīkstes laikā atgūt zaudēto, lai nepieļautu Fabio Leimera uzvaru čempionātā – šveicietim pietika ar ceturto vietu, lai jau sestdien nodrošinātu sev titulu. Tostarp uzvaru sacīkstē izcīnīja amerikānis Aleksandrs Rosi, kuram tā ir pirmā pilnā sezona GP2 un kuru mēs redzēsim F1 piektdienas treniņos “Caterham” sastāvā ASV GP izcīņas laikā.

Svētdien risinājās otrā GP2 sacīkste, kurā otro uzvaru sezonā izcīnīja brits Džeimss Kalādo, kurš jau vairākos posmos ir pārstāvējis “Force India” komandu piektdienu treniņos. Tādejādi Kalādo nodrošināja sev trešo vietu kopvērtējumā, bet Sema Bērda ceturtā vieta bija pietiekama, lai konstruktoru kausu savā īpašumā iegūtu krievu komanda “Russian Time”, kurā GP2 aizvada pirmo sezonu.

GP2 Media/LAT