Ar daugavpilieša Konstantīna Calko uzvaru pēdējās sacīkstēs noslēgusies “Radical European Masters” autošosejas čempionāta sezona, tomēr līdz Eiropas čempiona titulam latvietim pietrūka pavisam nedaudz.

Lai iegūtu pirmo vietu čempionātā, Calko šajā sacīkstē bija nepieciešama ne vien uzvara, bet arī jācer, ka kopvērtējuma līderis Viktors Korea, kurš uzvarēja sestdien notikušajā pirmajā braucienā Barselonā, nefinišēs augstāk par trešo vietu. Tomēr Korea ieguva otro vietu un kļuva par Eiropas čempionu, kamēr Calko nākas samierināties ar otro vietu kopvērtējumā, kas vienalga ir lielisks sasniegums, sevišķi ņemot vērā saspringtās cīņas aizvadītās sezonas garumā.

“Speed Factory” komandas līderis Calko otro braucienu sāka no otrās pozīcijas, tomēr jau pirmajā aplī notika izmaiņas līderu izkārtojumā. Calko gan saglabāja otro vietu, kamēr Korea atkrita aiz viņa, savukārt vadībā nonāca Tonijs Velss. Calko savu pitstopu veica 13. apļa beigās, kā rezultātā dažus apļus vēlāk pārņēma vadību, noturot to līdz finišam. Calko finišā apsteidza Korea par 1.2 sekundēm.

Korea pēc pitstopiem pacēlās uz otro vietu, kamēr Velsa ekipāža, kurā bija notikusi braucēju maiņa un pie stūres sēdies Džeimss Litldžonss, atkrita uz trešo pozīciju, kurā arī finišēja.

Calko kopvērtējumā no 2013. gada čempiona Korea atpalika 4 punktus. Jāpiemin, ka jau pirms šī posma latviešu autosportists bija zaudējis cerības bez makasas piedalīties 2014. gada Deitonas 24 stundu braucienā, par ko šogad sacenšas visu oficiālo “Radical” čempionātu dalībnieki.

1 KOMENTĀRS